معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور گفت: شهید مرتضی مطهری همیشه در کارها ازنظم خاصی برخوردار بوده وانس والفت خاص ایشان با قرآن مثال زدنی است .

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین هادی حسین خانی در همایش تجلیل از اساتید حوزه علمیه قزوین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزارشد به ابعاد علمی وحوزوی شهید مرتضی مطهری اشاره وگفت:شهید مرتضی مطهری جایگاه ویژه ای در تاریخ معاصر ایران داشتند وروزگار ما به شناخت اسوه هایی همچون شهید مطهری به شدت نیازمند است.

وی به کلاسه ای محل تدریس این فیلسوف برجسته اشاره و بیان داشت:کلاس های درس شهید مطهری صرفا محل تعلیم وتعلم نبود بلکه مکانی برای تزکیه وپالایش بود.

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور به اهتمام جدی اساتید حوزه های علمیه به شبهات مهم دانست وخاطرنشان کرد:یکی از ویژگی های ارزشمند این عالم فرزانه این بود که اهتمام جدی به پاسخگویی به شبهات داشتند لذا امروز اساتید و روحانیون باید به مطالعه آثار این شهید گرانقدر اهتمام داشته و توسط آن به شبهات روز پاسخ دهند.

وی به آثار کلامی این شهید بزرگوار پرداخت وبیان داشت:آثار کلامی استاد شهید مرتضی مطهری به چندین زبان دنیا ترجمه ومورد استقبال اندیشمندان کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

این استاد حوزه به دستاوردهای این شهید هم اشاره و تصریح کرد:از دستاوردهای این شهید می توانیم به معرفی چهره های حوزوی والگوسازی برای نسل جوان به خصوص دانشجویان وطلاب اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد:شهید مرتضی مطهری قلمی روان وفکری توانا در تحلیل مسایل اسلامی وهمچنین معلمی مدبر، صبور و شخصیتی دوراندیش بودند که این خصوصیات برتر باید اولویت اصلی اساتید حوزوی ودانشگاهی باشد.