آئین بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی وتجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس ۶ اردیبهشت در مرکز باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه ، این یادواره به همت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله شاه آبادی و ستاد یادواره شهدای روحانی و ایثارگر تهران، جهت نکوداشت اندیشه های والای آن شهید بزرگوار و تکریم و تبیین ارزشهای شهدای روحانی دفاع مقدس تهران بزرگ برگزار خواهد شد.

آیت الله سعید شاه آبادی، رئیس مؤسسه غدیر شناسی و فرزند آن شهید والامقام، با اعلام این خبر افزود: سی و چهارمین یادواره بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس  ۶ اردیبهشت با حضور مسئولین کشوری و لشکری، خانواده معظم شهدا ،روحانیون و مردم عزیز در مرکز باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

وی در ادامه به مشارکت نهادهایی همچون بسیج صدا و سیما، سپاه تهران بزرگ، شهرداری تهران، سازمان بسیج اساتید و طلاب، موزه انقلاب اسلامی، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، خانواده محترم شهید و تحت مدیریت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و همکاری دیگر عزیزان برگزار میگردد.

وی با دعوت از همه مردم و مسؤولان و خانواده معظم شهدا خواستند  تا در برنامه‌ای که برای خودشان است، حضور پیدا کنند و ادامه دادند : سخنران اصلی یادواره، یکی از مسئولان طراز اول نظام است که روز قبل از مراسم اعلام میگردد. ایشان همچنین با اشاره به برنامه‌های جانبی در این یادواره به رونمایی از کتاب مرغ غریب عشق اشاره و خاطرنشان کردند: در این مراسم ،از کتاب «مرغ غریب عشق» که درباره زندگی شهید آیت الله مهدی شاه آبادی است، رونمایی خواهد شد و همچنین از ۳ خانواده معزز شهید مدافع حرم ،تجلیل خواهد شد.

شهید آیت الله مهدی شاه آبادی از فعالان و مبارزان سیاسی پیش از انقلاب بود که برخی دروس حوزوی را در محضر مبارک امام خمینی(ره) فراگرفت و بارها در زمان طاغوت زندانی و تبعید شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگی از مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت اما در عین حضور فعال و پرشور در خانه ملت، همواره از هر فرصتی برای حضور در جبهه ها و دفاع از ارزش‌ها و روحیه دادن به رزمندگان کفرستیز اسلام استفاده می کرد. ایشان در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران وارد خانه ملت شد اما همچنان حضور در جبهه و جنگ و جهاد را به سایر مسایل ترجیح داد تا سرانجام در روز ششم اردیبهشت سال ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

آیت الله سعید شاه آبادی دل نوشته ای را تقدیم به پدر شهید شان به این مضمون کردند:

امروز ۳۴ سال از آخرین باری که صدایتان را شنیده‌ام گذشته است . میدانید چقدر دلم تنگه؟

یادتان می‌آید آخرین جمله‌تان به من  چی بود؟ گفتید: «من برای روحیه دادن به جبهه نمیروم، بلکه برای روحیه گرفتن میروم . من به رزمندگان و فضای آنها بیشتر احتیاج دارم تا آنها به من.

من با این دردانه زندگی کردم، لذت بردم، آموختم. میدانم رنج بزرگی است لذت ها را بیشتر بردن و زشت است زیبایی‌ها را بیشتر دیدن و بدبختی آزار دهنده ای است پسر بزرگ بودن و … !

از این رو به خودم جرات دادم همه عزیزان و شما را به مهمانی دعوت کنم .

این مراسم صبح پنجشنبه  ۶ اردیبهشت  ۹۷ در محل مرکز همایش های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار میگردد.