معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر پایبندی این کشور به قطعنامه ۲۲۵۴ درباره سوریه؛ تجهیز سوری ها به سامانه اس ۳۰۰ را حق مسلم آنها به ویژه پس از حمله سه کشور غربی دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه از پایبندی این کشور به قطعنامه ۲۲۵۴ که بر وحدت و تمامیت و سلامت اراضی سوریه و غیرقابل تجزیه بودن آن تاکید دارد، خبر داد.

وی افزود: بیانیه های مشترک روسیه و آمریکا و دستاوردهای نشست ها مختلف اعم از سوچی روسیه تا آستانه قزاقستان بر وحدت و سلامت اراضی سوریه تاکید دارد.

بوگدانف با بیان اینکه حمله سه‌گانه به سوریه بر روند حل سیاسی بحران این کشور که جایگزینی ندارد، تاثیر سوء گذاشته است، ابراز امیدواری کرد، دور جدید مذاکرات مستقیم سوریه در ژنو در سریعترین زمان ممکن برگزار شود.

وی بیان کرد: موضوع تحویل سامانه اس ۳۰۰ به سوریه موضوعی است که همواره و از زمان طولانی مد نظر بوده است اما ما درخواست هایی از سوی غرب برای عدم اقدام در این زمینه داشتیم اما پس از حملات(سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه) به سوریه بدون دلیل؛ باید که سوری ها از حاکمیت و تمامیت اراضی خود دفاع کنند.