با گذشت چند روز از تظاهرات ضد دولتی در ارمنستان، نخست‌وزیر این کشور خواستار مذاکره با مخالفان شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی‌بی‌سی، تظاهرات ضد دولتی در ارمنستان برای نهمین روز متوالی در حالی ادامه دارد که «سرژ سرکیسیان» نخست‌وزیر این کشور که هدف این اعتراض‌ها است خواهان گفتگو با مخالفان شده است.

این درحالیست که «نیکول پاشینیان» رهبر معترضان، نخست‌وزیر ارمنستان را یک «جنازه سیاسی» خوانده و گفته است که نمی‌توان با یک جنازه مذاکره کرد.

اعتراضات ارمنستان که در اعتراض به تداوم حضور «سرژ سرکسیان» در قدرت آغاز شده همچنان ادامه دارد و در همین رابطه پلیس ارمنستان بیش از ۲۳۰ نفر را تا ظهر امروز در تظاهرات علیه سرژ سرکیسیان نخست‌وزیر این کشور بازداشت کرده‌ است.

معترضان خواهان کناره‌گیری سرکیسیان هستند که به مدت۱۰ سال رئیس‌جمهوری ارمنستان بوده و با تغییر نظام حکومتی هم اکنون عهده‌دار منصب نخست‌وزیری البته با اختیارات بیشتری شده است.

طی روزهای اخیر دهها هزار نفر در شهرهای مختلف ارمنستان دست به تظاهرات زده‌اند و «نیکول پاشینیان» رهبر معترضان خواهان کناره‌گیری سرکیسیان شده است.

معترضان باعث بروز ترافیک شدیدی در ایروان پایتخت ارمنستان شده‌اند و در گیومری دومین شهر بزرگ ارمنستان هم تظاهرات برگزار شده است.

معترضان تلاش کردند راه اصلی این شهر به ایروان را مسدود کنند.

آنها همچنین قصد بستن جاده‌ها و پل‌های شهر را هم دارند، اما پلیس با استقرار ماموران ویژه و نیروهای گارد ضد شورش مانع از آن شده است.

«جاثلیق گارگین دوم» پیشوای مذهبی ارامنه جهان از معترضان خواسته است به تظاهرات پایان دهند و با مقام های دولت مذاکره کنند. او گفته است ما برای ثبات تدریجی اوضاع دعا می‌کنیم.

همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی که برگزاری آن هم با انتقادهایی روبه‌رو بود، اختیارات رئیس‌جمهوری را به نخست‌وزیری منتقل کرده است.