با حضور پروفسور اریک مسه استاد برجسته دانشگاه بوردو فرانسه، کارگاه آموزشی نظریه های جامعه شناسی جنسیت برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مرکز تحقیقات زن و خانواده کارگاه آموزشی با موضوع « نظریه های جامعه شناسی جنسیت» را برگزار خواهد کرد.

این کارگاه آموزشی، روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۹:۳۰ لغایت ۱۳ توسط پروفسور “اریک مسه” (Eric Mace) استاد برجسته دانشگاه بوردو فرانسه و با حضور اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده، اساتید، فضلای حوزوی و دانش‌پژوهان رشته‌های مطالعات زنان، علوم اجتماعی و سیاست‌گذاری فرهنگی در مرکز تحقیقات زن و خانواده ارائه خواهد شد.

عمده فعالیت پروفسور اریک مسه (Eric Mace) و آثار پژوهشی وی در حوزه علوم اجتماعی می باشد که از جمله آن جامعه‌شناسی خشونت شهری و گزارش رسانه‌ای آن، جامعه‌شناسی فرهنگ‌ رسانه‌ و فضاهای عمومی، جامعه‌شناسی قومیت‌ها و تبعیض، جامعه‌شناسی جنسیت، جنس و تمایلات جنسی را می توان نام برد.

کتاب های پس از پدرسالاری (۲۰۱۵)، چرا من؟ تجربه تبعیض (۲۰۱۳)، تصویرسازی اجتماعی رسانه. جامعه‌شناسی پساانتقادی رسانه(۲۰۰۶)، فمینیست‌ها و پسر عرب (۲۰۰۴) از جمله کتاب های وی می باشد و از مهمترین مقالات او می توان به هنجارهای جنسیت با افراد چه می‌کنند/ افراد دو جنسی با هنجارهای جنسیت چه می‌کنند؟ (۲۰۱۰)، ماهیت جامعه‌شناسی تلویزیون؟ (۲۰۰۱) و خشونت شهری و شهر (۱۹۹۹) اشاره کرد.

حضور در این جلسه صرفاً پس از ثبت‌نام مقدور است؛ همچنین با توجه به تقاضای مخاطبین و علاقه مندان، امکان شرکت در این جلسه بصورت آن‌لاین پس از ثبت نام مقدور خواهد بود.

شایان ذکر است علاقه مندان به شرکت در این کارگاه آموزشی، به آدرس قم، بلوار جمهوری، میدان سپاه، به سمت ریل راه آهن، مرکز تحقیقات زن و خانواده مراجعه نمایند.