مقامات مالزی اعلام کردند که عاملان ترور «فادی البطش» استاد فلسطینی با سرویس های اطلاعاتی خارجی مرتبط بوده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، معاون نخست وزیر و وزیر کشور مالزی اظهار داشت که عاملان ترور «فادی البطش» استاد فلسطینی به یک سرویس اطلاعاتی خارجی مرتبط بوده اند.

«احمد زاهد حمیدی» افزود که کشورش از اینترپل خواهد خواست تا عاملان این ترور را مورد پیگرد قرار دهد.

وی گفت: با توجه به نحوه قتل این استاد فلسطینی، مقامات احتمال دست داشتن سرویس های خارجی را بعید نمی دانند.

این مقام مالزیایی افزود: ممکن است ترور وی با سرویس های اطلاعاتی خارجی یا برخی طرف های غیر دوست با فلسطین ارتباط داشته باشد.

گفتنی است که دکتر «فادی محمد البطش» استاد دانشگاه فلسطین صبح شنبه به دست افراد ناشناس در کوالالامپور به شهادت رسید.

تعدادی از افراد ناشناس دکتر محمد البطش را در حین عزیمت به مسجد برای اقامه نماز صبح هدف حمله قرار دادند که در پی این جنایت به شهادت رسید.

حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «فادی البطش» یکی از نیروهای مبارز و مخلص این جنبش و یکی از چهره های جوان علمی فلسطین و حافظ کل قرآن مجید بود که به دست افراد ناشناس در مالزی ترور شد.

این جنبش ضمن تمجید از دستاوردهای علمی این عالم جوان و حضور فعال و گسترده اش در کنفرانس های بین المللی مربوط به انرژی، تصریح کرد که وی همچنین در زمینه تبلیع و دفاع از آرمان فلسطین الگوی تمام عیاری را ارائه کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با محکوم کردن ترور شهید «فادی البطش» در مالزی، دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را عامل این جنایت دانست.

«اسماعیل هنیه» گفت: ما از دولت مالزی خواستیم تحقیقات فوری را در این زمینه آغاز کند تا ابهامات این جنایت هر چه سریعتر برطرف شود.