شیراز- جانشین مرکز مطالعات راهبردی ناجا گفت: در دهه اخیر نیروی انتظامی در تولید دانش نسبت به تمامی سازمانهای دیگر پیشی گرفته است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سیروس سجادیان بعد از ظهر یکشنبه در آیین تقدیر از اساتید مرکز علمی کاربری فرماندهی انتظامی فارس و مربیان معاونت آموزش این فرماندهی گفت: علم تنها سرمایه ای است که پایانی ندارد از این رو دانشجویان باید در مرکز علمی کاربردی فرماندهی انتظامی فارس باید این فرصت را غنیمت بشمارند.

وی با بیان اینکه علمی معتبر است که با عمل تلفیق شود، افزود: طی چند سال گذشته در انتظامی استان فارس بهترین شرایط به لحاظ کسب علم در مقطع کنونی وجود دارد زیرا فضا بسیار مناسب است و افرادی که در راس امور هستند افرادی فرهیخته باسواد و مدرس هستند که باید استفاده لازم را از آن برد.

فرمانده سابق انتظامی استان فارس و رییس مرکز علمی کاربردی انتظامی استان گفت: در مرکز مطالعات راهبردی ناجا که هم اکنون بنده فعالیت دارم همه از اساتید دانشگاه و نیروهای مسلح هستند و خارج از سازمانهای دولتی هم با ما کار می کنند وقتی که موضوعات نیروی انتظامی مطرح می شود اعلام می کنند در دهه اخیر نیروی انتظامی در تولید دانش نسبت به تمامی سازمانهای دیگر پیشی گرفته که نشات گرفته از فعالیت مسئولانی است که در راس هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علومی انتظامی امین بیان کرد: احساس امنیت دلیل بر حضور نیروی انتظامی در صحنه نیست و عقبه علمی دارد افرادی هستند با تفکر و علم کار را انجام می دهند و هنر باید این باشد که از این علم فرا گرفته در حوزه مختلف استفاده تا از پدیده های سیاسی، اقتصادی و… جلوگیری شود.

سردار سجادیان با بیان اینکه اولین معلم در این عالم خداست و دومین معلم پیامبران هستند، افزود: سومین معلم علما و فرهیختگان هستند، معلم ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند.

وی با بیان اینکه معلم جهل را از دلها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد، افزود: باید از این سرمایه عظیم استفاده کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه معلمی شغل انباست، گفت: در ۵۰۰ جای قرآن از علم و مشفقات علم سخن گفته که مهم بودن ان را گوشزد می کند.

سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به اینکه در نیروی انتظامی باید توجه ویژه ای به علم شود، بیان کرد: امنیت پایدار و توسعه یافته ای با حرفه گرایی و بالا بردن مهارتهای لازم در ابعاد مختلف به وجود می آید از این رو باید به این مسئله توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه نقش معلمان نقش برجسته ای در سایر موضوعات است، بیان کرد: امسال بحث مطالبه گری از اساتید در دستور کار قرار دارد و افتخار نیروهای مسلح این است که به عنوان یک فرمان قابل اجرا این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

فرمانده انتظامی استان فارس با تاکید بر اینکه حرفه گرایی و تعالی رفتار کارکنان در دستور کار پلیس است، اظهار داشت: اساتید دانشگاه باید اقداماتی را انجام دهند که آموزش بر اساس آموزه های دینی باشد زیرا این موضوع اعتماد مردم افزایش می دهد.

وی بهترین سرمایه پلیس را اعتماد مردمی دانست و افزود: اقدامات باید با مهارت افزایی آموزه های همکاران در سطوح مختلف همراه باشد زیرا یک قاضی به تنهایی نمی تواند منزل مردم را بازدید کند اما نیروی اننتظامی می تواند با یک محوز قانونی منزل یک استاد را بازدید کند از این رو باید کاری شود تا آستانه تحمل بالا ببرد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه معلم با ذهن افراد در ارتباط است، گفت: امروز کار به جایی رسیده که یادگیری سازمانی ایجاد شده و ارزیابی مدیران با یادگیری است.

علیرضا موغلی افزود: امروز بحث مربی گری در جای جای سازمانهاست و قدرت در سازمانهاست و این قدرت سازمانها را مربی گری کرده که همان کار مربی گری است .

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی باید خود را با این موضوع تطابق دهد و آموزشهای لازم را مهارتی و عملی کند زیرا نظام آموزشی ما نظام آموزش مهارتی است.

رییس دانشگاه علمی کابردی استان فارس افزود: باید با دانش و علم به مهارتهای کارکنان افزود و این مهم برای انجام ماموریتها کارساز است