نمایندگی سازمان ملل در عراق موسوم به «یونامی» با انتشار گزارشی اعلام کرد که در ماه آوریل گذشته در پی اقدامات تروریستی ۷۴۱ عراقی کشته و ۱۳۷۴ تَن دیگر نیز زخمی شده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، نمایندگی سازمان ملل در عراق موسوم به «یونامی» با صدور بیانیه ای از کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰۰ عراقی به دلیل اقدامات تروریستی در طول ماه آوریل گذشته خبر داد.

بر اساس این گزارش در این بیانیه تصریح شده است: ۷۴۱ عراقی در ماه آوریل گذشته به دلیل اقدامات و درگیری ها تروریستی و مسلحانه جان خود را از دست داده اند. همچنین ۱۳۷۴ نفر دیگر نیز در این بازه زمانی زخمی شده اند.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: ۴۱۰ نفر از آمار افراد کشته شده را شهروندان و همچنین ۳۳۱ نفر را عناصر امنیتی( متشکل از نیروهای پیشمرگه، نیروهای مأموریت ویژه، شبه نظامیانی که در کنار ارتش عراق می جنگند) تشکیل می دهند. به علاوه ۹۷۳ نفر از زخمی ها از شهروندان و ۴۰۱ تَن دیگر از عناصر امنیتی هستند.

در بخش دیگری از این بیانیه آورده شده است: این آمار در مقایسه با ماه مارس کاهش داشته است؛ در ماه مارس ۱۱۱۹ نفر کشته و ۱۵۶۱ نفر زخمی شده بودند. همچنین شهر بغداد شاهد بیشترین تلفات بوده است؛ زیرا مجموع شهروندان قربانی این شهر به ۸۷۴ نفر(۲۳۲ کشته و ۶۴۲ زخمی) می رسد. پس از بغداد شهر نینوی با ۷۲ کشته و ۳۰ زخمی قرار دارد. سپس استان صلاح الدین با ۳۲ کشته و ۲۴ زخمی، الانبار با ۲۷ کشته و ۲۲۵ زخمی، دیالی با ۱۷ کشته و ۱۵ زخمی، کرکوک با ۱۶ کشته و ۱۰ زخمی و بصره با ۸ کشته و ۱۶ زخمی در رده های بعدی قرار دارند.