یک منبع آگاه در دربار پادشاهی سعودی با رد گزارشهای رسمی ریاض در خصوص حادثه چند شب گذشته در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان از «بی ثباتی» و «گیجی» در خاندان سعودی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، بامداد یک شنبه اخباری از تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان سعودی مخابره شد.

بر اساس اخبار منتشر شده درگیری ها با سلاح سبک انفرادی در حد کلاش و ژ ۳ در داخل کاخ الخزامی محل استقرار بن سلمان ولیعهد عربستان بود.

به محض آغاز درگیری ها هم بن سلمان ولیعهد و هم خود سلمان شاه عربستان از محل خارج شده و کاخهایشان هم در سه لایه به محاصره کامل نیروهای ویژه و زره پوشهای مجهز به تسلیحات سنگین در امده اند.

این در حالی بود که گزارش رسمی از سوی عربستان سعودی از تیراندازی جهت اسقاط یک پهپاد خبر می داد؛ خبری که بدون انتشار عکسی از اسقاط پهپاد همراه بود و گمانه زنی در خصوص جعلی بودن این روایت را تقویت می کرد.

در همین حال، فعالان رسانه ای سعودی روایت رسمی از قضیه تیراندازی در داخل کاخ شاه و ولیعهد سعودی را که مدعی هستند حادثه امشب تیراندازی به سمت یک پهپاد بوده است، زیر سوال بردند.

این فعالان اعلام کردند که تصاویر منتشرشده هیچ گونه تیراندازی هوایی و به سمت پهپاد را نشان نمی دهد بلکه درگیری ها بر روی زمین جریان داشته و تیراندازی به سمت هوا وجود نداشته است.

از سوی دیگر مجتهد فعال توییتر و افشاگر اخبار مربوط به دربار آل سعود در واکنش به تیراندازی یک شنبه شب در منطقه «الخزامی» در عربستان نوشت که این حمله با استفاده از یک خودرو مجهز به توپ مسلسل کالیبر ۵۰ میلیمتری انجام شده است.

وی تأکید کرده که پاسخ به این حمله به صورت تصادفی صورت گرفته و هنوز هویت افراد مهاجم و هدف از این اقدام یا شمار زخمی ها گزارشی در دست نیست و ماجرای پهپاد که از سوی رسانه های دولتی عربستان منتشر شده ساختگی است.

یک منبع آگاه در دربار سعودی در گفتگو با پرس شیعه نیز روایت رسمی دولت عربستان را زیر سوال برد و آنرا تأیید نکرد.

این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود از بی ثباتی و گیجی در خاندان پادشاهی سعودی متعاقب حوادث یک شنبه شب خبر داد.