با ادامه اعتراضات، رئیس جمهوری نیکاراگوئه امروز از تعلیق اصلاحات در بخش تأمین اجتماعی با هدف توقف خشونت های اخیر خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری نیکاراگوئه امروز دوشنبه و با ادامه اعتراضات گسترده مردمی در روزهای اخیر، امروز دوشنبه اعلام کرد که اصلاحات در بخش تأمین اجتماعی که موجب تظاهراتی در سراسر کشور شده را به حالت تعلیق درآورده است.

در همین رابطه، رئیس جمهوری نیکاراگوئه بار دیگر از بخش خصوصی این کشور خواست تا با پیوستن به مذاکرات به خشونت‌های جاری پایان دهند.

اما رهبران کسب و کارها و بخش تجاری می‌ گویند زمانی به میز مذاکره باز خواهند گشت که سرکوب مخالفان متوقف شود.

این در حالیست که «رزاریو موریلو» معاون رئیس جمهوری نیکاراگوئه شنبه اول اردیبهشت ماه سال جاری گفته بود: دولت حاضر است با مخالفان وارد گفتگو شود.

اعتراضات اخیر مرگبارترین موج ناآرامی در نیکاراگوئه از زمان به قدرت رسیدن «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری این کشور در سال ۲۰۰۷ به شمار می رود.

اعتراضات جاری به دنبال تصویب قانونی به آغاز گردید که سهم بازنشستگی را برای کارگران و کارفرمایان افزایش و مزایا را در کل، کاهش داد.

خشونت‌ ها چهارشنبه هفته گذشته و در زمانی آغاز شد که شماری از افراد بازنشسته به خیابان های ماناگوا هجوم آوردند.

روز بعد، هزاران دانشجو و کارگر به آنها پیوستند. دست کم ۱۰۰ نفر در خشونت ها مجروح شده‌اند.

جمعه شب نیز ناآرامی در چند شهر دیگر نیکاراگوئه ادامه داشته است.

به گفته معترضان، پلیس ضد شورش و حامیان دولت آغازگر خشونت‌ها بوده‌اند. ایستگاه‌های تلویزیونی مستقل می‌گویند که برنامه‌های آنان پس از پخش زنده تظاهرات به حال تعلیق درآمده است.