اهر – امام جمعه شهرستان اهر گفت: در جنگ تحمیلی، کشورمان امکانات نظامی پیشرفته ای نداشت و تنها رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با عقیده های اسلامی خود به پیروزی رسیدند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله جواد حاجی زاده ظهر یک شنبه در دیدار با جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش و پاسداران سپاه ناحیه اهر، گفت: شهید مطهری از جمله علمایی بود که جامعیت داشت، به دلیل اینکه دین اسلام دین جامعی است و به تمامی نیازهای جوامع بشری پاسخ می دهد، افرادی می توانند مثمرثمر باشند که جامعیت دارند.

امام جمعه شهرستان اهر ادامه داد: منظور از جامعیت تنها درک درست مفهوم دینی و قلم به دست گرفتن نیست، شهید مطهری فهم عمیقی داشت و می دانست دشمن از چه راهی قصد نفوذ به کشور را دارد، در حالی ما اکنون به نتیجه رسیده ایم.

حاجی زاده با بیان اینکه شهید مطهری در زمان زندگی راه های مقابله با پروژه نفوذ دشمن را آموخته بود و به همین دلیل استکبار جهانی تصمیم به شهادت رساندن این عالم بزرگوار گرفته بود، گفت: اگر کسی عالم باشد و با مردم ارتباطی حاصل نکند به درد نمی خورد، در حالی که شهید مطهری دارای معنویت و اخلاص بود و در رساندن پیام های دین اسلام تلاش می کرد اگر به شهادت نمی رسید، در زمینه فرهنگی کارهای ارزشمندی می توانست انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فقط نظامی گری نیست، اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه سازمان نظامی است بلکه در زمینه های مختلفی از جمله فرهنگی فعالیت های قابل توجهی را انجام می دهد.

امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به اینکه استکبار جهانی تلاش می کند تا با تغییر سنت های ایرانی اسلامی ملت ایران را از پای درآورد و آنها در این زمینه مصمم هستند و به هیچ کسی رحم نخواهند کرد، بیان کرد: در جنگ تحمیلی کشورمان امکانات نظامی پیشرفته ای نداشت و تنها راه پیروزی رزمنداگ اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با عقیده های اسلامی خود به پیروزی رسیدند.