مسلمانان فرانسه و مسؤولان انجمن‌های اسلامی این کشور، انتشار مقاله موهن به قرآن در یکی از روزنامه‌های این کشور و درخواست جمعی از شخصیت‌های فرانسوی از جمله سارکوزی برای حذف برخی سوره‌های قرآن را محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ درخواست ۳۰۰ شخصیت فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، رییس‌جمهور سابق فرانسه برای حذف برخی سوره‎های قرآن، خشم و اعتراض شدید مسلمانان این کشور را برانگیخت.

در این مقاله که با عنوان «اقدامات ضد یهودی جدید» منتشر شده و ۳۰۰ نفر از شخصیت‌های فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، مانول والس و شماری دیگر از شخصیت‌های مختلف سیاسی، هنری و فرهنگی این کشور آن را امضا کرده‌اند، از مسلمانان خواسته شده، سوره‌هایی که در آنها دعوت به قتل و مجازات یهودیان، مسیحیان و ملحدین شده را حذف کنند.

این مقاله که در روزنامه لوپاریزین منتشر شده، از افراط گرایی اسلامی سخن به میان آورده و زنگ خطر را علیه آنچه پاکسازی نژادی خاموش علیه یهودیان در پاریس خوانده، به صدا درآورده است.

دلیل بوکر، مسؤول مسجد جامع پاریس با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: محکومیت ناعادلانه و هذیان گویی‌های جنونی درباره اقدامات ضد یهودی علیه شهروندان مسلمان فرانسه که در این مقاله به آن اشاره شده، به طور جدی نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز علیه پیروان آیین‌های دیگر در فرانسه تهدید می‌کند.

از سوی دیگر، طارق اوبرو، امام مسجد بوردو در جنوب غرب فرانسه با تاکید بر اینکه سخن گفتن درباه اینکه قرآن به قتل دعوت می کند، سخنی سخیف و مسخره است، افزود: قرآن به عربی نازل شده و به اعتقاد من کسانی که این مقاله را امضا کرده‌اند، ترجمه قرآن و تفسیر آن را خوانده‌اند و این بر نقص فرهنگ دینی آن‌ها دلالت می کند.

گفتنی است؛ اقدامات ضدیهودی در فرانسه برای سومین سال متوالی روبه کاهش است که این کاهش بر اساس گزارش وزارت کشور فرانسه به حدود ۷ درصد می‌رسد.

منبع: ایکنا