امام خامنه ای با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به مسائل مادی معلمان تاکید کردند:جامعه‌ معلمی کشور یک کار دشوار را با بازده مادی اندک برعهده گرفته است.مواجهه‌ تربیتی با نوجوان کار کوچکی نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ به مناسبت هفته‌ معلم، هزاران نفر از معلمان، فرهنگیان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور، صبح امروز (دوشنبه) با حضور در حسینیه‌ امام خمینی رحمه الله با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار فرمودند: جامعه‌ی معلمی کشور یک کار دشوار را با بازده مادی اندک برعهده گرفته. مواجهه‌ی تربیتی با نوجوان کار کوچکی نیست.

ایشان با سپاسگزاری از جامعه‌ی معلمی کشور، تاکید کردند: بخشی از انگیزه‌ی معلمی، عشق و محبت و احساس مسئولیت است، مسئولان از مسائل مادی معلمان غافل نشوند.

رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه زبان علم فقط انگلیسی نیست، افزودند: اصرار بر ترویج انحصاری انگلیسی ناسالم است، زبان‌های دیگر مثل اسپانیولی، فرانسه، آلمانی و کشورهای شرقی هم زبان علمند.

ایشان ادامه دادند: کشورهای دیگر جلوی نفوذ زبان بیگانه را می‌گیرند. نمی‌گویم از فردا آموزش انگلیسی را تعطیل کنیم، اما بدانیم چه می‌کنیم.

مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانشان اظهار داشتند: «هویت مستقل» اولین چیزی است که باید در جوان پرورش دهیم؛ بعد از آن نوبت اقتصاد مقاومتی است. بارها به مسئولان، عمومی و خصوصی تذکر داده‌ام اما الگوی مصرف اصلاح نشده است؛ این بچه پولدارهای نوکیسه که با آن خودروهای کذایی در خیابان‌ها هستند به همین خاطر است. این را باید از کودکی یاد داد.

در ابتدای این دیدار، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سوگندنامه‌ معلمی را در محضر رهبر انقلاب قرائت کردند و پس از آن فانی، وزیر آموزش و پرورش به ارائه‌ گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته و برنامه‌های آتی وزارت آموزش و پرورش پرداخت.