رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: حوزه علمیه مشهد از بزرگترین حوزه ها است باید هر چه بیشتر به توسعه این حوزه اقدام کرد و سعی کنیم از توان فرهنگی حوزویان در زمینه های فرهنگی و مذهبی استفاده کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: آیت الله واعظ طبسی خدمات شایانی به توسعه این آستان انجام دادند؛ اما هر کسی ایده ها و طرح های خاص خود را دارد که امیدواریم شما در ایده های خود موفق باشید.

وی با بیان این که مشهد بارگاه امام رضا(ع) پایتخت فرهنگی کشور است و زائران بسیاری به سوی مشهد داریم افزود: حضرت معصومه(س) برای دیدار با برادر شریف خود در حرکت به سوی مشهد در ساوه بیمار و در قم با تمام احترامی که مردم قم به آن حضرت داشتند رحلت کردند و بسیاری از امامزادگان ما نیز به واسطه حضور امام رضا (ع)به حضرت معصومه(س) به ایران سفر کردند و بسیاری از آنان در حالت خفقان وارد ایران شدند و در ایران شهید شدند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مشهد پایتخت معنوی ما است و خدمت به این بارگاه خدمت به نظام اسلامی است.

وی افزود: در روایات ما تاکید فراوانی به زیارت ائمه اطهار(ع) شده است و مردم ما شیفته زیارت امام رضا(ع) هستند و کسانی که نمی توانند به زیارت بیایند مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات باعث آن شده است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با ذکر این مطلب که حوزه علمیه مشهد از بزرگترین حوزه ها است تاکید کرد: باید هر چه بیشتر به توسعه این حوزه اقدام کرد و سعی کنیم از توان فرهنگی حوزویان در زمینه های فرهنگی و مذهبی استفاده کنیم و طلاب با خیالی آسوده در ماموریت خود مشغول شوند، هر چه در این زمینه خدمت کنیم در حقیقت به امام رضا(ع) خدمت کرده ایم.

آیت الله یزدی بیان کرد: با توجه به این که زائران زیادی از داخل و خارج کشور به مشهد مقدس مشرف می شوند، باید بدانیم خدمت به آنها خدمت به نظام اسلامی است؛ زیرا باید با خاطره خوبی از خدمت رسانی به کشورهای خود بازگردند و این مسائل باعث مجد نظام اسلامی و حکومت منطبق بر ولایت فقیه است.

وی بیان کرد: از مسائل بسیار مهم در خصوص مشهد، پرداختن به حاشیه این شهراست؛ زیرا برخی گروه های انحرافی سعی در فعال کردن فعالیت خود در این مناطق هستند که باید این مسائل را جدی گرفت و برای جلوگیری از نفوذ آنها برنامه های کاربردی ارائه داد، نباید در مشهد افکار انحرافی ترویج شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مشهد، تنها حرم و اطرف حرم نیست، بلکه باید به همه بخش های آن توجه کرد.

وی افزود: هر چه در زمینه مسائل فرهنگی بیشتر تلاش شود، تاثیر آن را در کل کشور خواهیم دید که در این زمینه باید با توجه به فعالیت های اعتقادی در مقابل شیوع افکار منفی و شبهات بایستیم و به آنها پاسخ دهیم.

وی در ادامه با اشاره به خطبه امام جواد(ع) گفت: حاکمیت اسلامی همان چیزی است که ائمه (ع)خواستند و نباید این مطلب را به مردم آموزش دهیم که این نظام اسلامی همان چیزی است که اهل بیت(ع) در دوران غیبت می خواستند، پس باید برای تعالی آن کوشش کنیم

آیت الله یزدی با اشاره به اهمیت ارتباط حوزه علمیه قم و مشهد بیان کرد: خدمات فرهنگی و تثبیت حضور زائران از مهمترین اقداماتی است که باید انجام شود