معترضان در ارمنستان خواستار نخست‌وزیری نیکول پاشینیان رهبر مخالفان شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، ده‌ها هزار نفر از مردم ارمنستان علیرغم کناره‌گیری «سرژ سرکیسیان» از نخست‌ وزیری بار دیگر در خیابان‌ ها دست به تظاهرات زده‌ اند.

قرار بود امروز چهارشنبه ۲۵ آوریل مذاکراتی میان کارن کاراپتیان نخست‌ وزیری موقت و نیکول پاشینیان رهبر مخالفان برگزار شود؛ اما دولت این نشست را لغو کرد.

مخالفان خواهان برپایی انتخابات جدید و انتقال قدرت به نخست‌ وزیر منتخب مردم هستند.

تظاهرکنندگان خواهان نخست‌وزیری پاشینیان رهبر مخالفان هستند.

تیگران آوینیان» (Tigran Avinyan) سخنگوی مخالفان دولت ارمنستان اعلام کرد که گفتگوها میان مخالفان و حزب حاکم ارمنستان- حزب جمهوریخواه- که برای روز چهارشنبه برنامه ریزی شده شده بود، لغو شد.

در همین ارتباط، «نیکول پاشینیان» رهبر مخالفان در ارمنستان از هواداران خود خواست تا در واکنش به لغو گفتگوها با حزب حاکم این کشور، روز چهارشنبه تظاهرات کنند.

وی در یک پیام ویدئویی که بر روی صفحه فیس بوک خود منتشر کرد، نوشت: حزب جمهوریخواه در این اندیشه است که چگونه از استعفای سرژ سرکیسیان به نفع خود استفاده کند و قصد دارد بر مسند قدرت باقی بماند.

پاشینیان در ادامه گفت: ما [مخالفان] نمی توانیم با انتصاب نماینده این حزب [حاکم جمهوریخواه] به عنوان نخست وزیر موافقت کنیم و نمی توانیم اجازه دهیم که این سیستم فاسد و رشوه خوار به موجودیت خود ادامه دهد.

گفتنی است که این گفتگوها پس از استعفای «سرژ سرکیسیان» نخست وزیر ارمنستان در روز دوشنبه که پس از دو هفته تظاهرات خیابانی و بروز بحران سیاسی در این جمهوری سابق شوروی صورت گرفت، ترتیب داده شد.

پس از استعفای «سرژ سرکیسیان»، «کارن کاراپتیان» (Karen Karapetian) نخست‌وزیر موقت این کشور شد.