سازمان ملل روز گذشته (یکشنبه) آماری تکان دهنده از تعداد شهداء و مجروحین حوادث تروریستی و درگیری های عراق در ماه گذشته میلادی منتشر کرد که طبق آن، ۷۴۱ عراقی به شهادت رسیده و ۱۳۷۴ تن دیگر، در اثر اقدامات تروریستی مجروح شده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ هیات معاونت سازمان ملل متحد در عراق روز گذشته (یکشنبه) بیانیه منتشر کرد که طبق آن، ۷۴۱ عراقی در طول ماه گذشته میلادی (آپریل) به شهادت رسیده و ۱۳۷۴ تن دیگر نیز مجروح شده اند.

در این بیانیه آمده است که ۴۱۰ تن از شهدا و کشته شدگان ماه گذشته، مربوط به حملات تروریستی ای بود که در شهرهای مختلف عراق صورت پذیرفته و داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است.

همچنین بر اثر حملات تروریستی، ۹۷۳ عراقی مجروح شده اند که در این میان، نیروهای امنیتی، پلیس، شهروندان غیرنظامی و اعضای سازمان آتش نشانی عراق دیده می شوند.

در قسمت دیگری از این گزارش، به کشته شدگان و شهدای درگیری های ارتش و نیروهای مردمی عراق در ماه گذشته میلادی اشاره شده و گفته شده است: ۳۳۱ تن در درگیری با گروه تروریستی تکفیری داعش شهید یا کشته شده اند که در آن میان، رزمندگان الحشد الشعبی، ارتش و پیشمرگه های کُرد مشاهده می شوند.

تعداد مجروحین درگیری های یک ماهه اخیر عراق نیز، به ۴۰۱ تن می رسد.

در میان شهرهای عراق نیز، بغداد بیشترین تلفات را به خود اختصاص داده است، به طوریکه در طول یک ماه اخیر در این شهر، ۸۷۴ شهروند عراقی کشته و یا زخمی شده اند.

با شکست هایی داعش در ماهه ای اخیر در عرصه میدانی متحمل شده است،، این گروه تروریستی، به حملات انتحاری و تروریستی در شهرهای عراق روی آورده است که بیشترین تلفات در ماه گذشته نیز، مربوط به این حملات و از شهروندان غیرنظامی عراق، بود.