امام جمعه بیروت بیان داشت: انتخابات فرصتی مناسب برای پیشرفت کشور است و نباید آن را با اختلافات سیاسی منحرف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت طی سخنانی در منطقه «برعشیت» جنوبی بیان داشت: مناسب‎های اجتماعی موجب می‎شود که انسان‎ها بار دیگر به خود رجوع کنند. هر انسانی به بررسی مسؤولیت، مواضع و اقداماتی که در گذشته انجام داده، نیاز دارد تا بتواند اشتباهات خود را اصلاح کند.

وی افزود: معنی جمله «انسان باید متدین باشد» این است که خیر و منفعت انسان به سایر افرادی که با او زندگی می‎کنند، برسد. ارزش عباداتی که فرد انجام می‎دهد به آثار مثبتی است که در زندگی و جامعه دارند.

امام جمعه بیروت تصریح کرد: هر شخصی باید نقش تاثیرگذاری در امور اجتماعی، سیاسی و خانواده داشته باشد. تغییر تفکر و بینش باید از خانواده آغاز شود نه از موقعیت‎های بالاتر زیرا ما به تغییر اندیشه بیشتر از هر چیز دیگری احتیاج داریم.

وی با اشاره به انتخابات آینده پارلمان خاطرنشان کرد که ما باید افراد را متناسب با برنامه و طرح‎های که برای خروج کشور از بحران و مشکلات موجود دارند، بسنجیم.

حجت الاسلام فضل الله بر ضرورت ایستادن در مقابله با افرادی که درپی ایجاد فتنه طائفه‎ای، مذهبی و منطقه‎ای هستند، تاکید کرد و اظهار داشت که انتخابات فرصتی برای پیشرفت کشور است پس نباید آن را محلی برای درگیری‎ها خود کنیم.

گفتنی است که انتخابات پارلمانی لبنان ششم ماه مه (۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) برگزار می شود.