مفتی اهل تسنن عراق ضمن تاکید بر وحدت شیعه و سنی بیان داشت که کربلا شهر امام حسین (ع) است.

به گزارش پرس شیعه؛شیخ عامر الباتی به نمایندگی از مهدی الصمیدعی مفتی اهل تسنن عراق در چهاردهمین همایش بین المللی و فرهنگی «بهار شهادت» که در شهر کربلا مقدس برگزار شد، گفت: ما در کشوری زندگی می‎کنیم که استعمارگران طرح‎های مختلفی برای ایجاد فتنه طائفه‎ای در عراق اجرا کردند اما به لطف الهی شیعه و سنی با یکدیگر متحد شدند و به کلام خداوند متعال که می‏فرماید «أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنکُمْ» تمسک جستند.

وی ادامه داد: پس از آنکه حضرت آیت الله سیستانی فتوای جهاد کفایی مبارزه با جریان تروریستی داعش را صادر کرد، فتوای همبستگی با رزمندگان و مبارزه با داعش از سوی دارالافتای اهل تسنن عراق نیز صادر شد.

مفتی اهل تسنن عراق با اشاره به آیه ۱۰ سوره مبارکه حجرات تصریح کرد: کلمه «إِنَّمَا» در آیه «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ» ادات حصر و تاکید است که خداوند متعال در این آیه بر برادری میان مومنان تاکید می‎کند.

وی انتخاب نام «بهار شهادت» برای این همایش را بسیار مناسب دانست و خاطرنشان کرد که باوجود آنکه فصل بهار دارای زمان آغاز و پایان است اما شهید در جهان آخرت همیشه در بهار قرار دارد و از نعمت‎های خداوند استفاده می‎کند.

شیخ مهدی الصمیدعی در پایان به مهمانان حاضر در جشنواره بین المللی «بهار شهادت» خوش آمد گفت و اظهار داشت: کربلا شهر سید الشهدا (ع) است و اسم امام حسین (ع) همیشه با اسم برادرش حضرت اباالفضل العباس (ع) مقارن است.