رهبر کره شمالی فردا ساعت۹:۳۰ به وقت محلی، در اقدامی نمادین از خط حائل میان ۲ کره عبور می‏کند تا نخستین رهبر کره شمالی باشد که بعد از ۶۵ سال، از منطقه ممنوعه قدم به خاک کره جنوبی می‎گذارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، دولت سئول محل برگزاری دیدار فردا جمعه میان رهبران کره جنوبی و کره شمالی را خط دفاعی حائل میان ۲ کشور اعلام کرد.

به گفته کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، مون جائه این رئیس جمهوری این کشور قرار است فردا ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی، کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی را در محل ساخت بلوک‌های بتنی که مرز ۲ کشور در منطقه حائل را تشکیل می‌دهد؛ ملاقات کند.

به‌این‌ترتیب، کیم در اقدامی نمادین با قدم گذاشتن به آن سوی مرز، نخستین رهبر کره شمالی خواهد بود که از ۶۵ سال پیش به این سو که جنگ شبه‌جزیره کره پایان یافت؛ از منطقه حائل عبور کرده و پا به خاک کره جنوبی می‌گذارد.

این مذاکرات تاریخی بر روی برنامه هسته‌ای پیونگ‌یانگ متمرکز خواهد بود حال‌آنکه سئول روند گفتگوها را با توجه به پیشرفت فناوری موشکی-هسته‌ای کره شمالی دشوار ارزیابی می‌کند.

از دیگر موارد مورد بحث در این دیدار، تلاش برای یافتن راهی به حصول صلح میان ۲ کشور، از زمان شکست رابطه آنها در جنگ شبه‌جزیره کره (۱۹۵۰-۵۳) عنوان می‌شود.