یک مرجع تقلید گفت: هر چه بتوانیم برای گرامیداشت مقام امامزادگان و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تلاش کنیم، بیشتر از برکات آنها نیز بهره‌مند می‌شویم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار حجت‌الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت امامزاده هلال بن علی (ع) با اشاره به سوره مبارکه «کوثر» اظهار کرد: امامزادگان، یکی از مصادیق کوثر و از سلاله حضرت زهرا(س) محسوب می‌شوند و نسل ایشان را حفظ کرده‌اند.

وی افزود: روایت داریم که در روز قیامت، حضرت محمد(ص) ندا سر می‌دهند که آیا کسی هست حقی بر گردن من داشته باشد تا ادا کنم؟ به ایشان گفته می‌شود چه کسی می‌تواند حقی بر شما داشته باشد و ایشان پاسخ می‌دهند کسانی که به فرزندان من خدمت کرد‌ه‌اند و نیازهایشان را برآورده ساخته‌اند، بر گردن من دینی دارند که باید ادا شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص)، شفاعت خدمت‌کنندگان به فرزندان خویش را برای ادای دین در پیش می‌گیرند گفت: امامزادگان نعمت‌های بزرگی برای مردم ایران هستند، بقاع متبرکه آنها مرکز نور و توجه است و بسیاری از آنها، آثار و برکات فراوانی را به صورت آشکار در میان مردم داشته‌اند.

وی ادامه داد: نورانیت بقاع متبرکه و امامزادگان در مناطق مختلف کشورمان مشهود است و مردم برای حاجات خود نزد خداوند، امامزادگان را شفیع خود قرار می‌دهند.

آیت‌الله علوی گرگانی تعدد بقاع متبرکه در قم و شمال کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از دلایل این امر، اعزام امامزادگان از سوی ائمه اطهار(ع) به منطقه طبرستان است، به آنها سفارش می‌شد به شمال ایران بروید زیرا شیعیان ما در آنجا هستند و طبرستان پناهگاه شماست.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر چه بتوانیم برای گرامیداشت مقام امامزادگان و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تلاش کنیم، بیشتر از برکات آنها نیز بهره‌مند می‌شویم.

وی عنوان داشت: در همایش‌هایی که سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌کند، اندیشمندان و اساتید حوزوی و دانشگاهی می‌توانند به ارائه مقالات و سخنرانی‌های علمی و مستند تاریخی بپردازند و از این طریق، در گرامیداشت مقام فرزندان ائمه اطهار(ع) گام بردارند.

آیت‌الله علوی گرگانی افزود: امیدواریم سازمان اوقاف هر سال در برگزاری همایش گرامیداشت مقام امامزادگان سراسر کشور، عملکرد موفق‌تری نسبت به گذشته داشته باشد