یکی از خبرنگاران فرانسوی به مدت ۶ ماه به شبکه تروریستی در پاریس نفوذ کرد و با استفاده از یک دوربین به صورت مخفیانه، تحرکات و تدارکات این باند را برای اجرای عملیات تروریستی، به تصویر کشید.

به گزارش پرس شیعه؛ شبکه تلویزیونی”کانال +” فرانسه شامگاه امروز در گزارشی ۹۰ دقیقه ای حکایت نفوذ این خبرنگار مسلمان به داخل باند تروریستی داعش در پاریس را بیان می‌کند.

این خبرنگار با نام مستعار”سعید رمزی ” با نفوذ در باند تروریستی توانست ضمن جلب اعتماد اعضای باند و با استفاده از یک دوربین، به صورت مخفیانه تحرکات آنها را به تصویر بکشد.

رمزی درباره چگونگی یافتن این گروه بیان کرد: کار ساده‌ای بود و تنها باید به دنبال مبلغان “جهاد” در فیس بوک می‌گشتم و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کردم. سپس با گروهی ۱۰ نفره از جوانان به سردستگی “امیر” در شهر شاتورو، در غرب فرانسه در مکانی متروکه ملاقات کردم.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: هدفم این بود که با طرز فکر آنها آشنا شوم؛ یکی از درس‌های اصلی که از این عملیات مخفیانه گرفتم این بود که هیچ رنگ و بویی از اسلام در رفتار آنان دیده نمی‌شد و قصد بهبود اوضاع جهان را نداشتند بلکه تنها جوانانی گمشده و سرخورده با تمایل به خودکشی بودند که به سادگی فریب می خوردند.

آن‌ها جوانانی بودند که متاسفانه در دوران پیدایش داعش زندگی کرده بودند و این حکایتی بسیار غم‌انگیز است زیرا به دنبال الگو و اسوه برای خود بودند که با پیدایش داعش تصورکردند که این الگو را یافته اند.

وی افزود: امیر یا سرکرده این گروه، یک جوان ترکی ـ فرانسوی به نام اسامه بود که با سخنانی مهیج، عده ای از جوانان را فریب داده بود که اگر عملیات انتحاری در فرانسه یا سوریه انجام دهند به بهشت می روند و بهشت در انتظار آنهاست.

این خبرنگار فرانسوی گفت: یک بار امیر در گوش او زمزمه کرده است که اگر خواهان بهشت هستی راهت این است، بیا با هم به بهشت برویم، حوری ها در انتظار ما هستند و ملائکه خادمان ما خواهند بود، در بهشت یک قصر و اسبی بالدار به تو اختصاص می یابد.

وی افزود: اعضای این گروه در اورلئان در مرکز غرب فرانسه توانستند به سلاح کلاشینکف دست یابند اما حلقه محاصره آنها از سوی پلیس فرانسه تنگ‌تر و به این ترتیب بازداشت آنها آغاز شد آنگاه یکی از اعضای این گروه که توانست از دست پلیس رهایی یابد، در پیامی مکتوب به تلفن همراه این خبرنگار گفت، “ای حقیر کار تو تمام است.”

این خبرنگار فرانسوی در پایان گفت: این گروه تروریستی که قصد عملیات تروریستی در فرانسه داشت، با یورش نیروهای پلیس متلاشی و اعضای آن دستگیر شدند.