وزیر اطلاع رسانه ای سوریه در دیدار با یک هیأت رسانه ای اروپا اعلام کرد که مردم سوریه در جنگ با تروریسم فقط از خود دفاع نمی کنند بلکه از تمامی جهان دفاع می کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه در دیدار یک هیأت اروپایی طی سخنانی اظهار داشت: رویدادی که در سوریه در جریان است، جنگ علیه تروریسمی است که از سوی برخی کشورهای عربی و غربی حمایت می شود.

بر اساس این گزارش عمران الزعبی در ادامه سخنان خود در این زمینه تصریح کرد: سوری ها در جنگ با تروریسم فقط از کشور خود دفاع نمی کنند بلکه از تمامی جهان دفاع می کنند و این خطری است که حد و مرزی میان کشورها ندارد. ما تا پیروزی به جنگ ادامه می دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: تلاش آمریکا برای تکمیل طرح موسوم به آشوب افکنی فقط از طریق تجزیه سوریه محقق می شود. دخالت ترکیه و عربستان در درگیری موجود در سوریه، به صورت کامل صورت می گیرد و آنها مبالغ هنگفتی را در این زمینه صرف کرده اند. همچنین تسلیحات جدید با تعداد بالا ارسال کرده اند و هزاران تروریست را در این راستا گردآوری کرده اند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه در ادامه عنوان کرد: حمایت حقیقی از سوی هیأت های خارجی که در سوریه حاضر می شوند، انتقال حقیقت به مردمشان، کشورشان و آگاه کردن جهان از اینکه سوریه وارد جنگی بسیار خطرناک علیه تروریسم شده است، می باشد. این در حالی است که برخی از رسانه ها در صدد گمراه کردن و تحریف حوادث سوریه هستند.

عمران الزعبی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با هر هیأت رسانه ای که در سوریه حاضر شود، گفت: در سال ۲۰۱۵ میلادی ۸۰۰ هیأت رسانه ای به سوریه سفر کردند و برخی از آنها تلاش کردند که به سوریه باز گردند. زیرا درک کردند که غیاب آنها از صحنه سوریه موجب خسارت دیدنشان می گردد.

از سوی دیگر اعضاء هیأت اروپایی نیز بر همراهی با سوریه تاکید کردند و گفتند: ماموریت آنها بر رساندن صدای سوری ها به مردم اروپا متمرکز است.