شهر کاظمیه عراق در سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) شاهد حضور میلیونی زائران از داخل و خارج عراق است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، «سامی المسعودی» معاون دیوان وقف شیعی عراق روز دوشنبه از حضور میلیونی زائران از داخل و خارج عراق در شهر کاظمیه در شمال بغداد به منظور بزرگداشت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان خبر داد.

المسعودی با بیان اینکه خیل میلیونی زائران از داخل و خارج عراق به منظور بزرگداشت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) وارد شهر کاظمیه شده اند از زائران و هیات ها خواست با دستگاه های امنیتی همکاری کنند و هرگونه مورد امنیتی را گزارش دهند.

در همین حال یک منبع در پلیس عراق از استقرار عناصر گروهان های «السلام» در شماری از مناطق بغداد به منظور حفظ امنیت زائران و دسته جات خبر داد. این منبع که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت که عناصر گروه هان السلام روز دوشنبه با هدف حفظ امنیت زائران و هیات های خدمتگزار در این زمینه در شماری از مناطق بغداد از جمله شهرک صدر، حی العامل، الشعله، البغداد الجدیده و الزعفرانیه مستقر شده اند.

لازم به ذکر است که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق، پیش از این با هدف تامین امنیت و برگزاری مراسم سالروز شهادت امام کاظم (ع) روز سه شنبه را در بغداد تعطیل اعلام کرده بود.