یازدهمین دور گفتگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس روسیه با موضوع «ادیان و محیط زیست» ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت‌ در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه، یازدهمین دور گفتگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس روسیه با موضوع «ادیان و محیط زیست» ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محل این سازمان برگزار می‌شود.

براساس این گزارش؛ با همکاری مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای ارتدوکس روسیه، یازدهمین دور گفتگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس روسیه با موضوع “ادیان و محیط زیست”، ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت‌ با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هیأت عالی‌رتبه کلیسای ارتدوکس روسیه به ریاست عالیجناب فیوفان، مترو پلیت قازان و تاتارستان و جمعی از شخصیت‌‎های فرهیخته و اندیشمند ایرانی و روسی در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برگزار می‌شود.

در این دور از گفتگوهای اسلام و مسیحیت که به مدت سه روز برگزار می‌شود، اندیشمندان دو طرف مباحث و مقالات متعددی را با عناوینی نظیر اخلاق محیط زیستی از دیدگاه اسلام و مسیحیت، امنیت اجتماعی ناهمکیشان و دین و محیط زیست به بحث و گفتگو می‌پردازند.

هیأت کلیسای ارتدوکس روسیه در جریان سفر خود به جمهوری اسلامی ایران از شهر مقدس قم بازدید و با برخی شخصیت‌های دینی و دانشگاهی دیدار و گفتگو می‌کنند.