بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی رئیس‌جمهوری، در محل مجموعه شهر آفتاب افتتاح شد.

به گزارش پرس شیعه؛ بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس‌جمهور، مقامات و شخصیت های فرهنگی، ناشران داخلی و بین المللی و اهالی رسانه، در سالن ملل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح شد

در بدو ورود حجت الاسلام والمسلمین روحانی به سالن افتتاح نمایشگاه، علاوه بر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز به خاطر افتتاح پروژه نمایشگاهی شهر آفتاب، رئیس جمهور را همراهی می‌کرد.

در مراسم امروز مشاور ارشد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در امور فرهنگی که کشورش میهمان ویژه نمایشگاه کتاب امسال است نیز حضور دارد.

همچنین جمعی از مقامات و شخصیت‌های خارجی از جمله رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان آلمان و برخی از نمایندگان فرهنگی از کشورهای روسیه، چین، کره و مکزیک در آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند.

سیدرضا صالحی امیری، حسام‌الدین آشنا دو تن از مشاوران رئیس‌جمهور هم از حاضران در این مراسم هستند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و احمد مسجد جامعی دیگر عضو این شورا به همراه هادی ساعی، عباس جدیدی و تنی چند از اعضای شورای شهر تهران هم به مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران آمده‌اند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه در محل شهر آفتاب میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود. شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهرامام خمینی(ره) واقع شده است.