فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قطعنامه های شورای امنیت ناقض برجام نیست و فقط یک لاف است، تاکید کرد: برنامه موشکی ایران قوی تر و دقیق تر خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه، امیرسرلشکر عطاء الله صالحی ظهر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم امیر سرلشکر سلیمی فرمانده سابق ارتش، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، درباره آئین نامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل که به بهانه نظارت بر برجام، به حوزه برنامه موشکی ایران ورود کرده است، اظهارداشت: قطعنامه ها ناقض برجام نیست و مثل حرفهای لاف است که زده می شود و ما نیز نه ملزم به اجرای آنها هستیم و نه به آنها توجه می کنیم؛ ما کار خودمان را می کنیم.

وی همچنین درباره آینده برنامه موشکی ایران تصریح کرد: برنامه موشکی کشورمان قوی تر و دقیق تر خواهد شد و طبعاً اینها سلاح هایی است که جنبه بازدارندگی دارد و هیچ تهدیدی برای همسایگان و دوستانمان نیست و تنها به عنوان یک ابزار بازدارنده در برابر دشمنانی است که داریم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: اسرائیل باید بفهمد که این سلاح ها یعنی چه و اسرائیل نیز نابود نمی شود، مگر به مقاومت.

امیر سرلشکر صالحی همچنین در پاسخ به سوالی درباره توصیه خود به خانواده های ارتشیان گفت: توصیه می کنم فرزندان ارتشی خود را به گونه ای تربیت کنند که مانند امیر سرلشکر سلیمی بشوند؛ وقتی مقام معظم رهبری مرحوم سلیمی را یک نظامی متدین می خوانند، معنی این حرف آن است که او از ریشه جوانی تاکنون متدین بوده و در دوران طاغوت ایمان خود را حفظ کرده است.