بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر در معرض انبوه تهاجمات مجازی دشمن است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست با گروه تبلیغی تخصصی مساجد استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و دینی و مذهبی در مساجد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید شاهد فعالیت گسترده در این زمینه باشیم.

وی به نقش بسیار مهم روحانیون در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم در مساجد، مقابله با تهاجم فرهنگی است که روحانیون مساجد در این زمینه نقشی مهم بر عهده دارند.

امام جمعه بوشهر خواستار تلاش جهادی روحانیون در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن شد و اضافه کرد: تاثیرگذاری روحانیون محدود به مساجد نیست و در محیط کار و دانشگاه و محیط‌های اجتماعی و فرهنگی نیز شاهد تاثیرگذاری بالای روحانیون هستیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه روحانیون باید تاثیر خود را بر جامعه هدف به خوبیبگذارند، خاطرنشان کرد: روحانیون باید در حوزه‌های بصیرتی، اجتماعی، سیاسی و در عرصه اخلاق و عرفان وقت بگذراند و تلاش بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش بینش فرهنگی و دینی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن نقشی اساسی دارند، بیان کرد: امام جماعت مساجد نقشی بسیار مهم و اساسی در بصیرت‌افزایی بین مردم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از جمله ویژگی‌های روحانیون به نمونه بودن در تقوا، اخلاق، بصیرت و از خودگذشتگی اشاره کرد و افزود: دشمن با برنامه‌ وارد عرصه تهاجم فرهنگی شده است و ما نیز باید در این زمینه برنامه‌ریزی دانش‌بنیان و کارشناسی شده داشته باشیم.

وی از روحانیون به عنوان افسران جنگ نرم نام برد و اضافه کرد: روحانیون باید مجهز به فرهنگ دفاع قدس نرم باشند و بصیرت و آگاهی را به قشر جوان و نوجوان منتقل کنند.

صفایی بوشهری با اشاره به گستردگی مرزهای استان بوشهر با خلیج فارس، بیان کرد: از استان بوشهر به عنوان دومین استان در معرض تهاجمات نرم و مجازی نام برده می‌شود.