مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری همایش بزرگ علمای شیعه و سنی با محوریت پیامبر اکرم (ص) خبرداد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس استان های خبرگزاری «حوزه» با تاکید بر اهمیت وحدت در عصر حاضر اظهار داشت: با توجه به شخصیت حضرت رسول اکرم(ص) که کانون خیرات امت اسلامی و حتی جامعه بشری هستند لذا به همین مناسبت سالانه دو نشست با محوریت شخصیت پیامبر خاتم در ایام ۱۷ ربیع الاول و مبعث برگزار می گردد.

وی با تاکید بر اینکه پیام مبعث وحدت می باشد افزود: گفتمان بعثت گفتمان وحدت آفرین بوده و این مهم همواره بایدمورد اهتمام قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تبریک فرا رسیدن ایام مبعث ادامه داد: در سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) «همایش بزرگ وحدت شیعه و سنی با عنوان «پیامبر اعظم (ص) منادی وحدت، مبشر رحمت» در بیرجند برگزار می شود.

وی ادامه داد: این همایش بزرگ استانی با حضور ۴۰۰ نفر از علمای اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی ۱۶ اردیبهشت ماه مصادف با مبعث پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین لطفیان تصریح کرد: در این همایش علمای شاخص و تقریبی شیعه و اهل سنت به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه در این همایش مسئولان استانی و حوزوی حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد:سخنران ویژه این برنامه آیت الله سلیمانی ، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.