وزارت امور خارجه سوریه در نامه‌ای به سازمان ملل اعلام کرد اگر شورای امنیت به وظایفش در محکوم کردن سازمان‌های تروریستی عمل می‌کرد، جنایت‌های ضد بشری تروریست‌ها ادامه پیدا نمی‌کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ وزارت امور خارجه سوریه نامه‌هایی را به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل درباره حملات تروریست‌ها به شهر حلب ارسال کرد.

وزارت امور خارجه سوریه در این نامه تاکید کرد در صورتی که شورای امنیت سازمان ملل به مسؤلیت‌های خود در محکوم کردن سازمان‌های حامی تروریست عمل می‌کرد،‌ جنایت‌های ضد بشری گروه‌های تروریستی ادامه پیدا نمی‌کرد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که گروه‌های تروریستی با حمله به حلب، سازوکارهای آتش‌بس را نقض کرده و ساختاری را که با هدف جلوگیری از ریخته شدن خون شهروندان غیرنظامی بی گناه ایجاد شده بود را نابود کردند.

این وزارت خانه از شورای امنیت و سازمان ملل خواست تا جنایت‌های تروریست‌ها را محکوم کرده و از سازمان‌های حامی تروریست بخواهد که هرگونه حمایت از گروه‌های تروریستی را متوقف کنند.

شهر حلب در پی اقدام گروه‌های مسلح در نقض آتش بس، شاهد نبردهای سنگین با ارتش سوریه است.

گروه‌های مسلح مناطق تحت کنترل ارتش سوریه را با گلوله‌های خمپاره و راکت هدف قرار داده‌اند که تاکنون شماری از غیرنظامیان کشته یا زخمی شده‌اند.

یکصد نفر تا عصر دیروز در حلب، شهید و بیش از هفتصد نفر نیز زخمی شده اند. امروز نیز دهها نفر شهید و زخمی شدند. در این حملات از موشکهای هدایت شونده استفاده شده است. تروریست‌ها یک بیمارستان تخصصی زنان و زایمان را با موشک های هدایت شونده هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از شیرخواران و زنانی که برای زایمان به بیمارستان مراجعه کرده بودند، شهید و زخمی شدند.