رئیس اداره دیانت ترکیه در دیدار با سفیر ایران ابراز امیدواری کرد تا دو کشور بتوانند در جهت حل و فصل مسائل جوامع اسلامی و ایجاد وحدت ،همبستگی و یک پارچگی جهان اسلام گام های بزرگی بردارند.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای محمت گورمز رئیس سازمان دیانت ترکیه در محل این اداره دیدار و پیرامون روابط و همکاری های میان دو کشور ودیگرمسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر به عمل آورد.

سفیر ایران در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم همتایان ایرانی ، از پیام آقای گورمز به مناسب معراج پیامبر اکرم(ص) تشکر نمود و این مناسبت مهم و فرخنده را به ایشان ، ملت ترکیه و مسلمان تبریک گفت.

طاهریان فرد با اشاره به عزم مقامات دو کشور برای توسعه روابط دوستانه به اهمیت تلاش مشترک برای برقراری وحدت در جهان اسلام تاکید وافزود : همکاری رهبران و روحانیون ایران و ترکیه در این راستا بسیار مهم ، ضروری است .

سفیر ایران تصریح نمود :جمهوری اسلامی ایران علاقمند به توسعه متوازن مناسبات میان دو کشور در همه زمینه ها است و دست یابی به مبادلات اقتصادی ۳۰ میلیارد دلاری هدف گذاری شده از سوی روسای جمهوری دوکشور نیازمند همکاری و تلاش فعالانه همه بخش ها ی سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی می باشد.

آقای گورمز در این دیدار با تبریک به مناسبت معراج پیامبر گرامی اسلام و آرزوی موفقیت برای سفیرجدید کشورمان در ترکیه گفت : همانند گذشته به همکاری خوب با نمایندگی و سفیر ایران ادامه خواهیم داد . خصوصا این که روابط ایران و ترکیه فراتر از اصول ، آداب همسایگی و دوستی متداول میان کشور ها است .

رئیس اداره دیانت ترکیه ابراز امیدواری نمود که دو کشور بتوانند در جهت حل و فصل مسائل جوامع اسلامی و ایجاد وحدت ،همبستگی و یک پارچگی در جهان اسلام گام های بزرگی بردارند.

آقای گورمز تاکید کرد :گردهم آیی عظیم حج منحصر به گروه و یا افراد خاصی نیست و حضوریک پارچه و متحد مسلمان در کنار یکدیگر و در صفوف واحد عزت و اتحاد میان مسلمانان را سبب خواهد شد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد ، شرایط حضور و مشارکت حجاج ایرانی در مراسم حج امسال هر چه سریعتر تامین گردد.