مشاور رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیأت اروپایی حامی سوریه اعلام کرد که قطر و ترکیه در حمایت از تروریسم نقش ایفا می کنند و تروریست هایی که عازم سوریه هستند را تسلیح و حمایت مالی می کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «بثینه شعبان» مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه با هیأت رسانه ای اروپایی حامی سوریه دیدار کرد.

بر اساس این گزارش شعبان در این دیدار طی سخنانی اظهار داشت: سوریه یک کشور سکولار است و میان مسیحی و مسلمان تفاوتی قائل نیست. همچنین زندگی مسالمت آمیز فرهنگی است که سوری ها صدها سال است با آن رشد کرده اند.

مشاور رئیس جمهور سوریه در ادامه سخنان خود در همین زمینه تصریح کرد: سخن گفتن از مذهب ها از زمان اشغال عراق توسط آمریکا آغاز شد. زیرا واشنگتن در صدد است که عرب ها را به طائفه ها و مذاهب تبدیل کند تا از این طریق به یهودیان رژیم صهیونیستی و افکار توسعه طلبانه آن در منطقه خدمت کند.

وی همچنین گفت: رسانه های غربی با تکیه بر ۲ شبکه الجزیره و العربیه به عنوان ۲ منبع اصلی برای اخبار خود در صدد برافروختن آتش در جنگ علیه سوریه هستند.

بثینه شعبان در ادامه گفت: قطر و ترکیه در حمایت از تروریسم نقش ایفا می کنند و تروریست هایی که عازم سوریه هستند را تسلیح و حمایت مالی می کنند.

وی در همین راستا گفت: افکار رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و احمد داود اوغلو نخست وزیر این کشور مبنی بر ایجاد امپراطوری عثمانی توهم است.

از سوی دیگر اعضاء هیأت اروپایی نیز بر همدردری و همبستگی با مردم سوریه و محکومیت جنایت های گروه های تروریستی تاکید کردند و هدف خود از این سفر را انتقال تصویری درست و صحیح از حوادث سوریه به مردم اروپا عنوان کردند.