کشته شدن ۲۰ خبرنگار عراقی توسط داعش در سال ۲۰۱۶، پاکسازی جاده البغدادی- هیت و کشته شدن یکی از سرکرده های داعش به همراه معاونانش در کرکوک از جمله اخبار امنیتی عراق است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، منابع عراقی از کشته شدن ۲۰ خبرنگار این کشور توسط تروریست ها طی سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

بر اساس این گزارش «هادی جلو مرعی» روزنامه نگار عراقی در این خصوص تصریح کرد: گروه تروریستی داعش طی چند ماه ابتدایی سال جاری میلادی اقدام به کشتن ۲۰ خبرنگار کرده است و همچنین شماری دیگر را مورد ضرب و شتم و بازداشت قرار داده است.

در عرصه میدانی همچنین نیروهای امنیتی عراق حمله گروه تروریستی داعش در شمال بیجی را خنثی کردند و ۶۰ نفر از اعضاء این گروه تکفیری را به هلاکت رساندند.

جنگنده های عراقی موفق شدند یک کارگاه ساخت بمب را در منطقه القائم واقع در استان الانبار بمباران و منهدم کنند.

همچنین نیروهای امنیتی عراق شماری از روستاهای استان الانبار را آزاد کردند و راه مواصلاتی میان البغدادی-هیت را که به الرمادی می رسد، پاکسازی کردند.

به علاوه نیروهای پیشمرگه هجوم گروه تروریستی تکفیری داعش را در غرب موصل ناکام گذاشتند و ۳ خودرو بمب گذاری شده متعلق به این گروه را منهدم کردند.

همچنین نیروهای امنیتی عراق ۴ منطقه را از سمت عامریه در فلوجه آزاد کردند. در همین راستا نیروهای مردمی عراق با شلیک موشک مراکز تجمع داعش در داخل شهر فلوجه را هدف قرار دادند.

کارتر وزیر دفاع آمریکا از کشته شد یک نظامی این کشور در نزدیکی اربیل خبر داد.

نیروهای پیشمرگه با صدور بیانیه ای اعلام کردند که عملیات بازپس گیری تلسقف در شمال موصل موفق بود و این منطقه به صورت کامل از لوث وجود تکفیری ها پاکسازی شد.

همچنین یکی از مسئولان گروه تروریستی داعش موسوم به «ابوهاجر الانصاری» به همراه ۴ نفر از همراهانش بر اثر حملات هوایی ارتش عراق در جنوب کرکوک به هلاکت رسیدند.