عبداللطیف الزیانی شامگاه سه شنبه با روسای هیات ملی یمن در کویت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» و «عارف الزوکا» روسای هیات ملی یمن که در مذاکرات صلح این کشور در کویت شرکت دارند شامگاه سه شنبه با «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دیدار کردند.

هیات ملی یمن در این دیدار الزیانی را در جریان تحولات مذاکرات از زمان آغاز آن و مانع تراشی طرف مقابل برای ادامه گفتگوها قرار داد. هیات یمن همچنین دیدگاه خود در خصوص راهکار سیاسی، نظامی و امنیتی را که در مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل ارائه کرده و مبتنی بر توافق و شراکت تمام طرف ها در آینده یمن است برای الزیانی تشریح کرد.

الزیانی نیز با تشکر از کویت برای میزبانی از مذاکرات صلح یمن بر موفقیت این مذاکرات تاکید کرد. هیات ملی یمن همچنین تاکید کرد که تا پایان مذاکرات و رسیدن به راه حلی که به جنگ و درد و رنج مردم یمن پایان می دهد در کویت باقی خواهد ماند.

این در حالی است که هیأت ریاض پیش از این با ارسال نامه ای به اسماعیل ولدالشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، اعلام کرد که این هیأت مذاکرات صلح یمن را به حالت تعلیق در می آورد.

در همین حال «محمد عبدالسلام» رئیس هیات انصارالله در مذاکرات صلح یمن صبح سه شنبه با «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن دیدار و گفتگو کرد.

لازم به ذکر است که مذاکرات صلح یمن با هدف پایان دادن به جنگ در این کشور از ۲۱ ماه آوریل (۲ اردیبهشت) تحت نظارت سازمان ملل در کویت آغاز شد، اما با سنگ اندازی های مداوم ریاض هنوز به نتیجه نرسیده است.