معاون سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه ضمن انتقاد شدید از نقش ترکیه و قطر در بحران سوریه، اظهار داشت: به نظر می رسد تخیلات اردوغان و داود اوغلو برای احیای امپراتوری عثمانی پایانی ندارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی ـ رسانه ای رئیس جمهوری سوریه در سخنانی ضمن رد هرگونه تبعیض از سوی دولت دمشق در تعامل با مسلمانان و مسیحیان سوری، گفت: مسأله فرقه گرایی در منطقه از زمان اشغال عراق توسط آمریکا آغاز شد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص ادامه داد: مسیحیان و مسلمانان در سوریه به صورت کاملا مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

مشاور رسانه ای بشار اسد همچنین اظهار داشت: مسأله سخن گفتن از مذاهب مختلف و القاء اختلاف میان آنها از زمان اشغال عراق توسط آمریکا مطرح شد؛ آمریکایی ها برای تأمین منافع رژیم صهیونیستی و تحقق منافع توسعه طلبانه خود در منطقه این مسأله را مطرح و به آن دامن می زنند.

شعبان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد شدید از نقش کشورهایی نظیر قطر و ترکیه در بحران سوریه، تصریح کرد: اقدامات قطر و ترکیه طی سالهای گذشته موجب تشدید بحران سوریه شده است.

وی در همین ارتباط اظهار داشت: قطر و ترکیه همواره در راستای تسلیح تروریست های تکفیری در سوریه تلاش کرده اند و به نظر می رسد که توهمات رجب طیب اردوغان و احمد داود اوغلو در خصوص احیای امپراتوری عثمانی پایانی ندارد.