سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: پاکستان باید تمام هزینه خرید ۸ جنگنده اف۱۶ را خود بپردازد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: پاکستان در صورت خرید ۸ جنگنده «اف۱۶» باید تمام هزینه آنرا خود متقبل شود.

وی در ادامه افزود: هر چند برخی از نمایندگان کنگره با فروش این جنگنده ها مخالفت دارند کنگره با فروش جنگنده ها به پاکستان موافقت به عمل آورده است. اسلام آباد برای خرید این جنگنده ها باید ۷۰۰ میلیون دلار پرداخت کند.

«باب کورکر» رئیس کمیته امور خارجی مجلس سنای آمریکا با فروش حنگنده های «اف۱۶» به پاکستان مخالفت کرده است. این در حالیست که دولت هند نیز با فروش این جنگنده ها به پاکستان مخالف است و اعتراض خود را به واشنگتن اعلام کرده است. دولت هند بر این باور است که پاکستان این جنگنده ها را بر علیه این کشور مورد استفاده قرار خواهد داد.

لازم به ذکر است وزارت امور خارجه آمریکا ۱۱ فوریه ۲۰۱۶ در راستای مبارزه با تروریسم در پاکستان برای فروش جنگنده های «اف۱۶» به پاکستان ۴۰۰ میلیون دلار کمک در نظر گرفته بود که با مخالفت نمایندگان کنگره آمریکا روبرو شد.

«سرتاج عزیز» مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان در اعتراض به فروش این جنگنده ها گفته است: اگر برای فروش این جنگنده ها از سوی دولت آمریکا بودجه ای در نظر گرفته نشود پاکستان راه جدیدی برای خرید این جنگنده ها در پیش خواهد گرفت.