منابع رسانه ای اعلام کردند که در گفتگو های میان طرف های مذاکره کننده صلح یمن بررسی طرح و دیدگاه های سیاسی از محور های جلسه بوده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، نشست امروز (چهارشنبه) میان طرف های حاضر(هیئت ملی یمن و هیئت وابسته به ریاض) در مذاکرات صلح یمن در کویت برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این نشست حملاتی که در چند جبهه صورت گرفته است و همچنین حملات هوایی امروز بحث و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

از سوی دیگر هیأت گروه های ملی یمن پس از این مذاکرات اعلام کرد که این نشست بر طرح ها و دیدگاه های سیاسی متمرکز بود.

یکی از منابع وابسته به هیأت ملی یمن عنوان کرد: توافق شد که کمیته هایی برای بررسی طرح های ارائه شده از سوی ۲ طرف تشکیل گردد. همچنین بر سر بررسی تشکیل کمیته های اقدام مشترک در عرصه سیاسی و نظامی توافق صورت گرفت.

اعضاء هیأت ملی یمن همچنین به شدت به حملات هوایی جنگنده های سعودی به منطقه نهم در صنعاء اعتراض کردند و علاوه بر هشدار نسبت به از سرگیری حملات، تصریح کردند: از سرگیری حملات هوایی روند مذاکرات را تهدید می کند.

لازم به ذکر است که مذاکرات صلح یمن با هدف پایان دادن به جنگ در این کشور از ۲۱ ماه آوریل (۲ اردیبهشت) تحت نظارت سازمان ملل در کویت آغاز شد، اما با سنگ اندازی های مداوم ریاض هنوز به نتیجه نرسیده است.