فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین با بیان اینکه مبادا برجام موجب توهم برخی‌ها شود گفت : تکریم شهدا توسط مردم همدان به ویژه در مراسم تشییع و خاکسپاری سرلشگر شهید حسین همدانی نشانه رشد و بالندگی مردم این خطه بوده که برای همگان الگو شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار محمد باقر زاده صبح امروز در مراسم تشییع و خاکسپاری سردار شهید علیرضا شمسی‌پور با بیان ویژگی‌های شخصیتی این شهید بزرگوار اظهار داشت: شهیدان مردانی بودند که صدق در وفا داشتند یعنی در وفای به عهد الهی تا پای جان پایداری کردند.

وی افزود: دیروز روز شهیدی بود که ما او را در گذشته با نام فرزند زهرای مرضیه (س) خطالب می‌کردیم شهیدی که فخر و مباهاتش این است که در شهادت امام موسی کاظم (ع) با جا گذاشتن پاهای خود در میدان مین با پاهای قلم شده به دیدار مولای خود رفته و چه سعادتی بالاتر از این می تواند برای یک شخص اتفاق بیفتد.

وی تعهد و احساس مسئولیت برای پایان دادن به چشم انتظاری خانواده‌های شهدای مفقودالجسد را از جمله ویژگی‌های شهید شمسی‌پور برشمرد و افزود: کسی که از اول جنگ در دفاع مقدس ایستادگی کرده و در همه میدان‌ها حاضر بود نمی‌توانست بعد از پایان ۸ سال دفاع مقدس آسوده خاطر باشد در حالیکه پیکر دوستانش در میدان‌های مین پراکنده بودند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین حضور تاثیرگذار شهید شمسی‌پور در تفحص را از جمله ویژگی‌های این شهید دانست و ابراز کرد: وی مرد اخلاق، صبر، استقامت و مهربانی بود و در سخت‌ترین شرایط توانست گره های بزرگی را برای باز کند.

باقرزاده افزود: دوستانی که در سوریه حضور داشتند می‌دانند که وی در آنجا نیز چه خدماتی ارائه کرده به‌گونه‌ای که اینک تبدیل به اسطوره‌ای برای مردم سوریه شده است.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین با اشاره به تلاش این شهید معزز برای تفحص شهدای منطقه کلار و خانقین گفت:در طول ۸ سال دفاع مقدس پا به پای شهدا حرکت کرد تا بالاخره در منطقه پنوین عراق جایی که فقط یک مین والمر باقی مانده بود به جمع آنها پیوست.

وی با بیان اینکه مردم شهید پرور همدان با شهادت شهید شمسی‌پور هفتمین شهید تفحص خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند خاطرنشان کرد: استان همدان بعد از تهران دومین استانی است که در این زمینه پیشرو بوده است .

فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین تاکید کرد: حضور در مراسم تشییع شهدا را تکریم آنها دانست و تصریح کرد: شهدا رفتند تا این ملت در برابر دشمن سر خم نکرده و دشمن چشم طمع به این سرزمین ندوزد لذا شرکت در مراسم تشیییع و خاکسپاری آنها حقی است که برگردن ما دارند.

وی افزود: پیام شهدا از جمله شهید شمسی‌پور این است که اگر یاد شهیدان فراموش شود دشمن بر این ملت طمع کرده و مردمان این سرزمین را به اسارت می‌برد.

وی با بیان اینکه خط شهدا خط دلدادگی به ائمه معصومین (ع) به ویژه ام الائمه حضرت زهرا (ع) است یاد آور شد: مبادا برجام برای عده ای توهم آفرین بوده و کسی آدرس غلط به مردم بدهد مسیر نورانی مردم مشخص بوده و به مدد خدای کریم در همین مسیر نیز حرکت خواهیم کرد.