منابع عراقی از تدابیر ویژه ای امنیتی در استان المثنی به دنبال دریافت اطلاعاتی درباره یورش داعش به این استان با خودرو های بمبگذاری شده خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، راجع العیساوی عضو کمیته امنیتی در شورای استان الانبار اعلام کرد: تروریست های داعش به دنبال پیشروی های نیروهای عراقی در حال فرار به همراه خانواده هایشان از مناطق جنوبی فلوجه به داخل مناطق مسکونی در این شهر هستند.

این در حالی است که نیروهای عراقی بر مناطق مهمی در نزدیکی فلوجه مسلط شده اند.

استان المثی در بیم حمله جدید داعش

از سوی دیگر سعران الاعاجیبی رئیس پلیس المثنی بیان کرد: نیروهای امنیتی همه ورودی های استان المثنی را بسته اند زیرا اطلاعات درباره حرکت دو خودرو بمب گذاری شده به سوی استان وجود دارد.

وی افزود: نیروهای امنیتی مانع از ورود خودروها به این استان از بیم حملات خودروهای بمبگذاری شده مجدد می شوند.گزارش خودروهای مورد نظر به همه یگانها داده شده است و همه تلاش ها برای خنثی کردن این طرح ها قبل از ورود آنها به استان است.

این در حالی است که خالد العبیدی وزیر دفاع عراق امروز ظهر به وقت محلی به استان المثنی برای بررسی اوضاع امنیتی سفر کرده است.

از سوی دیگر خالدی العبیدی گفت: همبستگی خوبی میان عشایر استان المثی و نیروهای امنیتی برای مقابله با نفوذ تروریسم به آن وجود دارد.تلاش ها باید افزایش یابد و به دشمنان انسانیت نباید اجازه داده شود که طرح های خبیث خود را در استان اجرا کنند.

وی بیان کرد: نیروهای پلیس باید هوشیار باشند و تدابیر امنیتی ویژه ای ویژه ای به عمل آورند و ارتش اقدامات لازم را برای ممانعت از نفوذ تروریست های تکفیری به عمل آورد.

وزیر دفاع عراق تاکید کرد: داعش به شیوه بی ثباتی امنیتی و اشاعه تروریسم در مناطق با ثبات روی آورده است تا نظم امنیتی آنها را بر هم بزند و آنها را به شهرهای نا امن تبدیل کند.

شایان ذکر است که انفجار خودروهای بمبگذاری شده در روز یکشنبه بیش از ۱۲۰ کشته و زخمی برجای گذاشت.