فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: روابط دو کشور ایران و عمان به دلیل اشتراکات دینی، تاریخی و حسن همجواری بسیار خوب بوده است و می‌تواند به الگویی برای سایر کشورهای همسایه تبدیل شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سپاه نیوز، هیأتی از مستشاران و فرماندهان نظامی کشور عمان به سرپرستی سرتیپ ستاد البلوشی معاون ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان که برای شرکت در کمیسیون مشترک نظامی و دوستی به ایران سفر کرده بودند، در بندرعباس با دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

 محور گفتگوهای هیأت عمانی  با فرمانده نیروی دریایی سپاه بررسی شرایط حساس منطقه و تقویت همکاری های آموزشی، نظامی و دفاعی بین عمان و نیروی دریایی سپاه بود.

دریادار فدوی در این دیدار اظهار داشت: روابط دو کشور ایران و عمان به دلیل اشتراکات دینی، تاریخی و حسن همجواری بسیار خوب بوده است و می‌تواند به الگویی برای سایر کشورهای همسایه تبدیل شود.

وی افزود: دشمنان مشترک کشورهای اسلامی همواره تلاش دارند تا با دسیسه‌های گوناگون، ملت ها و دولتمردان کشورهای اسلامی را با فتنه و اختلاف انگیزی از یکدیگر جدا ساخته و رودرروی یکدیگر قرار دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: ما به لطف و یاری خدا از همه ظرفیت های لازم برای برقراری امنیت در منطقه و حفظ آن برخورداریم و کشورهای اسلامی در سایه اتحاد و همدلی می‌توانند این امنیت را به خوبی در منطقه جاری و از برکات آن بهره مند شوند.

فدوی افزود: دشمنان با فتنه سازی و ایجاد آشوب و پاشیدن بذر اختلافات، در صدد توجیه دخالت و حضور خود در منطقه هستند و تنها راه تأمین منافع خود را ایجاد بحران های گوناگون و فتنه سازی و دامن زدن به جنگ و اختلاف می‌دانند.

سرتیپ ستاد البلوشی معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان نیز در این دیدار روابط تاریخی ایران و عمان را مستحکم توصیف کرد و گفت: اراده کشور ما بر توسعه دو جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران استوار است.

وی افزود: رابطه ما با ایران در همه زمینه ها به ویژه همکاری های دفاعی قابل توسعه و گسترش است.