فرماندهی ارتش سوریه از اجرای آتش بس ۴۸ ساعته در حلب از بامداد روز پنج شنبه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه شامگاه چهارشنبه از آغاز اجرای آتش بس ۴۸ ساعته در حلب خبر داد. فرماندهی کل ارتش سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد که آتش بس در حلب از بامداد روز پنج شنبه (۱۶ اردیبهشت) به مدت ۴۸ ساعت به اجرا درمی آید.

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیش از این از توافق با آمریکا درباره آتش بس در حلب خبر داده و در عین حال بر مخالفت مسکو با اینکه آتش بس، مواضع گروه تروریستی جبهه النصره را نیز شامل گردد تاکید کرد. بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه آتش بس در حلب تا ششم ماه می جاری ادامه خواهد داشت.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که برخی از معارضان در حلب به گروه تروریستی جبهه النصره پیوسته اند. وزارت خارجه آمریکا نیز اذعان کرد که معارضان سوری در حلب با گروه هایی که به آتش بس نپیوسته اند همکاری می کنند.

لازم به ذکر است که گروه های تروریستی طی ده روز گذشته مناطق مسکونی شهر حلب را مورد حملات خود قرار دادند که در این میان ده ها نفر از شهروندان سوری از جمله زنان و کودکان شهید و زخمی شدند. علاوه بر آن خسارات مادی هنگفتی نیز به منازل و بیمارستان های حلب وارد گردید.