عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: بسترهای مناسب توسعه همکاری تهران – بیروت فراهم است. باید از تمامی ظرفیت‌ های کنونی منطقه و بین‌الملل بهره‌ برداری کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ علی‌اکبر ولایتی با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود، از ورودش به لبنان خبر داد و هدف از این سفر را شرکت در چند نشست بین‌المللی از جمله اتحادیه جهانی علمای مقاومت، کمیته مساعی حمیده و ملاقات با برخی از مقامات برای بررسی آخرین وضعیت و تحولات منطقه‌ای اعلام کرد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخشی از این مطلب به روابط دو کشور اشاره و تاکید کرد: دو کشور دوست و برادر سابقه تاریخی و ارزشمند روابط را تجربه کرده‌اند و با توجه به اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی بسترهای مناسبی برای توسعه این همکاری‌ها وجود دارد که باید از تمامی ظرفیت‌ها به خصوص در شرایط کنونی منطقه و بین‌الملل بهره‌برداری کرد.

وی در ادامه نوشته است: یقیناً توسعه روابط دو کشور تاثیرگذار می‌تواند تاثیرات ارزشمندی را در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای به دنبال داشته باشد و بروز برخی مشکلات را نیز با تلاش و عزم جدی برای این رویکرد توسعه‌ای می‌بایست حل و فصل کرد.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در نوشته خود به وضعیت منطقه هم اشاره کرد و افزود: همکاری در مبارزه با تروریسم و جریانات افراطی و تکفیری که آتش فتنه را در منطقه روشن کرده‌اند نیز در این زمینه از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.