سخنگوی جنبش أنصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد که مذاکرات صلح اخیر در کویت نتوانست به نتیجه‌ای مشخص در خصوص تثبیت آتش بس یمن برسد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن در سخنانی با اشاره به رایزنی های فشرده برای تثبیت آتش بس این کشور در جریان مذاکرات صلح کویت، اظهار داشت: رایزنی ها برای تثبیت آتش بس در جریان این مذاکرات بی نتیجه بود.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه اظهار داشت: طرف مقابل جدیت کافی برای مذاکرات واقعی که اساس آن تثبیت آتش بس است را ندارد.

سخنگوی جنبش أنصارالله یمن در ادامه اظهارات خود، تصریح کرد: ما از ملت، ارتش و کمیته های مردمی خود می خواهیم که در برابر توطئه های دشمن بیش از پیش هوشیار باشند.

عبدالسلام در پایان اظهارات خود، عنوان کرد: ارتش، ملت و کمیته های مردمی یمن باید در برابر نیت های پلید طرف مقابل و امکان تشدید حملات از سوی آن هوشیار باشند.

گفتنی است، مذاکرات صلح کویت از چندی پیش میان نمایندگانی از سوی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با احزاب و جریان های سیاسی این کشور و در رأس آنها أنصارالله و کنگره ملی آغاز شده و هم اکنون نیز متوقف شده است. قرار است این مذاکرات از روز چهارشنبه هفته آینده از سرگرفته شود.