رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان این‌که ایستادگی در مقابل باطل هویت علمای اسلام است، گفت: اکنون راه حق در مقاومت تجلی یافته است و راه باطل استکبار جهانی، صهیونیسم جهانی است.

به گزارش پرس شیعه؛آیت‌ الله محمد علی تسخیری در اجلاس اتحادیه جهانی مقاومت که با شعار «مقاومت آبادگر و تروریسم ویرانگر» در بیروت برگزار شد، اظهار کرد: اولین پیام این اجلاس این است که علمای جهان اسلام از مقاومت و راه مقاومت حمایت و پشتیبانی می‌کنند و این پیام چنان واضح و مشخص است که نیاز به اثبات ندارد.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که ایستادگی در مقابل باطل هویت علمای اسلام است گفت: اکنون راه حق در مقاومت تجلی یافته است و راه باطل با استکبار جهانی، صهیونیسم جهانی و مزدوران آن در منطقه نشان داده شده است.

وی تأکید کرد: همانطور که خداوند متعال وعده داده است، این درگیری‌های میان حق و باطل در نهایت به پیروزی حق منجر خواهد شد.

تسخیری افزود: پیام دوم من برای دشمنان مقاومت است. دشمنان مقاومت امروز از ابزارهای زیادی برای مقابله با مقاومت بهره می‌گیرند اما به آنها می‌گوییم هر چند شما از توانایی نظامی و امکانات رسانه‌ای وسیعی برخوردارید اما با همه این امکانات به پیروزی نخواهید رسید زیرا نیروی شیطان اگر جمع شوند به جای اینکه قوی‌تر شوند روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند و مقاومت پیروز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: پیام سوم من برای رزمندگان اسلام است ما به آنها می‌گوییم راه خود را ادامه دهید و شما پیروز خواهید شد اگر همه جهان هم دست از حمایت شما بردارند باز هم شما پیروز خواهید شد زیرا راه شما راه صحیح است.

تبرائیان:علمای اسلام برای حمایت از فلسطین موضع یکسان اتخاذ کنند

محمدحسن تبرائیان، دبیر اتحادیه جهانی علمای مقاومت در نشست فوق‌العاده اتحادیه جهانی علمای مقاومت که با شعار “مقاومت آبادگر و تروریسم ویرانگر” در بیروت برگزار شد، از علما و اندیشمندان برجسته شرکت کننده در این نشست فوق العاده از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، لبنان، سوریه، فلسطین، عراق، اردن، مصر، بحرین، ترکیه، مالزی و … که در شرایط و اوضاع کنونی و چالش‌های فراروی جهان اسلام در این نشست شرکت کردند، تشکر کرد.

وی در ادامه به تشریح پیشینه تأسیس این اتحادیه مهم در سال ۲۰۱۴ و دستاوردهای مهم آن از جمله اتخاذ مواضع قاطع و مصوبات حکیمانه در ۵ نشست قبلی برای مقابله با خطراتی که از سوی استکبار و صهیونیست‌های غاصب و گروه‌های تکفیری مزدور آنان متوجه جهان اسلام است، پرداخت.

تبرائیان با اشاره به استمرار و شدت این چالش‌ها و بحران‌ها در منطقه بر لزوم مبارزه با دشمنان و اتخاذ رویه و مواضع واحد از سوی علما و نخبگان جهان اسلام بر اساس تعالیم قرآن مجید و سنت نبوی و ائمه اطهار (ع) برای مساعدت همه جانبه از مجاهدین فلسطین و انتفاضه و قیام سوم و همچنین حمایت مطلق از حزب الله به رهبری نماد مقاومت سید حسن نصرالله تأکید کرد.

وی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از مجاهدت و تلاش‌های شیخ ماهر حمود ریاست اتحادیه جهانی علمای مقاومت از خداوند متعال برای ایشان و دیگر مجاهدان و مبارزان در راه حق مزید توفیقات را مسئلت می کنم.

آیت الله اراکی: ایستادگی و ثبات در مقابل دشمنان و صهیونیسم و استکبار جهانی مسیر اساسی مقاومت است

علاوه بر این، آیت‌الله محسن اراکی در افتتاحیه نشست اتحادیه جهانی علمای مقاومت که با حضور علما و اندیشمندان جهان اسلام با شعار «مقاومت آبادگر و تروریسم ویرانگر» در بیروت برگزار شد، ضمن اعلام همبستگی با مقاومت و حزب الله، اظهار کرد: ویژگی‌های مقاومت برگرفته از قرآن کریم، متون اسلامی و اندیشه‌های پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مقاومت این است که مبتنی بر ایمان به خداوند و پیامبر (ص) شکل گرفته است و عملکرد آن مبتنی بر ایمان به خداوند و رسول الله می‌باشد و پایبندی به آن‌ها نشان دهنده صداقت ایمان مقاومت است.

اراکی اظهار کرد: ویژگی دیگری که مقاومت و حزب الله مبتنی بر آن است، عدم ارتباط با دشمنان خداوند است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز مقاومت که نشان دهنده مایه غنی آن است صبر و استقامت در مقابل دشمنان و عدم هراس از تعداد آنهاست. ایستادگی و ثبات در مقابل دشمنان و صهیونیسم و استکبار جهانی مسیر اساسی مقاومت است.

اراکی در ادامه با اشاره به این‌که «حمایت از وحدت جهان اسلام یکی دیگر از ویژگی‌های مقاومت است» گفت: پایه و اساس مقاومت، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است و کسانی که خواهان تفرقه‌اند دشمن مقاومت هستند.

وی تأکید کرد: مقاومت اسلامی پرچمی است که همه کسانی که در جهان خواهان مقاومت در مقابل استکبار‌ هستند زیر آن جمع می‌شوند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان اظهار کرد: از خداوند متعال می‌خواهیم مقاومت را به پیروزی برساند و هیچ شکی نیست که خداوند این پیروزی را وعده داده است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که صهیونیسم جهانی دشمن واقعی مقاومت در جهان است گفت: همه مردم جهان اسلام و مردم سایر نقاط جهان که از استکبار رنج می‌برند مورد حمایت مقاومت هستند.