امروز این میراث گران ‌بهای شیعه به دست ما رسیده و طلاب و روحانیون باید آن را حفظ و به نسل بعدی منتقل کنند و بدانیم اگر جوانی از دامن اهل‌بیت (ع) جدا شود ما مسئول هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین ربانی، در بیست و نهمین همایش مدیران مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، در شیراز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در روزهای اخیر بحث تمدن اسلامی را مطرح کردند، گفت: ما نسبت به فرمایشات معظم له مسئولیت داریم، چون برگرفته از یک جمع بندی عالمانه، آگاهانه و حکیمانه است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده‌اند که ما دشمنان فراوانی داریم و در شرایط عادی زندگی نمی‌کنیم، ادامه داد: دشمنان ما نهایت تلاش خود را می‌کنند که جمهوری اسلامی را نابود و در این راه از همه امکانات و سرمایه‌های خود استفاده می‌کنند.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه بیان کرد: من باور دارم اگر به درستی تحلیل کنیم که در چه موقعیتی قرار داریم و دشمن و خطرات آنها را بهتر بشناسیم، بسیار بیشتر با یکدیگر همدل و مهربان خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی بیان کرد: مرکز خدمات برای تحقق تمدن اسلامی به افسران ارشد حوزه فرهنگ دینی کمک می‌کند و البته در آغاز راه قرار دارد و نیاز است که همت مضاعفی به کار گرفته شود تا به هدف مقدس خود برسیم.

وی افزود: حضور شیعه در ایران محصول بیش از هزار سال تلاش علما و بزرگانی است که امروز این میراث گران ‌بها را به دست ما سپرده‌اند و اگر علما نبودند، امروز ما شیعه نبودیم.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه ادامه داد: امروز این میراث گران ‌بهای شیعه به دست ما رسیده و طلاب و روحانیون باید آن را حفظ و به نسل بعدی منتقل کنند و بدانیم اگر جوانی از دامن اهل‌بیت(ع) جدا شود ما مسئول هستیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار مرکز خدمات حوزه با عنوان «آینده‌نگری، ارتقا هدفمندی خدمات، اقدام و عمل» در سال ۹۵، گفت: ما باید به یک برنامه پنج ساله برسیم و مشخص شود که به واسطه فعالیت ما چند طلبه فاضل از دغدغه معیشت رها می‌شوند و به نقاط علمی می‌رسند و باید ببینیم این اهداف چقدر می‌توانند اهداف بلند مرکز را تضمین کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی تصریح کرد: هدفمندی خدمات تا حدودی اجرا شده است، ولی ارتقا، تعمیم و گسترش باید در همه سطوح ایجاد شود و اقدام و عمل به این معنا است که یک سری کارهای مقدماتی انجام شده است و حالا تلاش شما در صف و ستاد را می‌خواهد؛ یعنی موقع اقدام است.

وی با بیان اینکه وظیفه مرکز خدمات حمایت از یک صنف نیست، گفت: رسالت ما حمایت از مأموریت روحانیت است و باید کاری کنیم طلاب و روحانیون بهتر درس بخوانند تا رسالت خود را بهتر انجام دهند.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با بیان اینکه نگاه ما باید برخاسته از مطالعه و تحقیق باشد و برنامه‌ها مورد مطالعه قرار گیرد، گفت: اگر بدون آگاهی و علم حرکت کنیم از مسیر خود دور خواهیم شد.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی با بیان اینکه مرکز خدمات باید نظریه خدمت رسانی در اسلام را ارائه کند، عنوان کرد: مرکز خدمات یک مجموعه حوزوی و خدماتی است و باید در کنار خدمات رسانی به آن جایگاه برسد که به عنوان پشتیبان جمهوری اسلامی در بعد نظری در حوزه مأموریتی خود عمل کند.

وی، مطالعه در بین مدیران و مسئولین مرکز خدمات را مهم برشمرد و گفت: مدیران مرکز خدمات اگر نتوانند زمانی را برای مطالعه در حوزه مأموریتی خود قرار دهند نمی‌توانند از حوزه علمیه حمایت کنند.