اندونزی اعلام کرد یک پرواز اتحاد ایرویز از ابوظبی به جاکارتا ۴۵ دقیقه قبل از فرود در فرودگاه بین المللی سوکارنو – هتا پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا با تلاطم شدید مواجه شده و در نتیجه ۳۱ نفر زخمی شدند که ۹ نفر برای درمان به بیمارستان انتقال یافتند.

به گزارش پرس شیعه؛ این حادثه عصر روز چهارشنبه اتفاق افتاد، اما این هواپیمای مسافربری از نوع ایرباس ‘آ۲۰۰-۳۳۰’ سالم در فرودگاه بین المللی جاکارتا به زمین نشست و ۹ مسافر به بیمارستان منتقل شدند.
هواپیماها زمانی دچار تلاطم شدید می شوند که وارد چاله هوایی یا ‘توربولانس’ شوند. چاله هوایی به جریان هوای قوی به سمت پایین در هنگام پرواز هواپیما می‌ گویند. هنگامی که هواپیما با چاله هوایی برخورد کند دچار تکان های شدید می‌ شود.
به نوشته روز پنحشنبه تارنمای ‘جاکارتا پست’، ۲۲ نفر از مسافران این پرواز هواپیمای اماراتی که دارای جراحات جزیی بودند در مرکز درمانی فرودگاه جاکارتا توسط امدادگران درمان شدند.
مخزن های بار بالای سر مسافران در داخل هواپیما نیز در نتیجه این تلاطم شدید در پرواز آسیب دیده اند.
‘هرنی پراموهارجو’ سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد این حادثه زمانی رخ داد که هواپیما بالای جزیره سوماترا در غرب اندونزی در حال پرواز بود.
وی گفت که هشت مسافر و یک مهماندار پرواز ‘ای.وای ۴۷۴’ به طور جدی زخمی شدند و پس از فرود به سرعت به یک بیمارستان نزدیک فرودگاه انتقال یافتند.
برخی آمارها نشان می دهد در حال حاضر ۸۰ هزار شهروند اندونزیایی در امارات متحده عربی زندگی می کنند که بسیاری از آنها کارگرانی هستند که در خانه ها فعالیت دارند.