سناتور آمریکایی، دونالد ترامپ نامزد پیشرو جمهوری خواهان را مشوق نژادپرستی در کشورش توصیف کرد و گفت که زیربنای اصلی مبارزات انتخاباتی او جنسیت گرایی و بیگانه هراسی است.

به گزارش پرس شیعه؛ «الیزابت وارن» سناتور دموکرات ایالت ماساچوست آمریکا درپی پیروزی چشمگیر روز سه شنبه ترامپ در رای گیری های ایالت ایندیانا و افزایش احتمال نامزدی او برای دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تصریح کرد که زیربنای مبارزات انتخاباتی ترامپ را جنسیت گرایی، نژاد پرستی و بیگانه هراسی تشکیل داده است.
وی در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ کسی است که طرفداران خود را به اعمال خشونت فرا می خواند پس از این که او را یک مستبد و خودکامه بنامم، هراسی نخواهم داشت.
این سناتور دموکرات آمریکایی در ادامه نوشته است، ترامپ شخصیتی است که توجه و حمایت رهبران نژادپرست کوکلاکس کلان آمریکا را بمراتب بیش از رهبران حزب جمهوریخواه این کشور به خود جلب کرده است.
وی تاکید کرد که تا آخرین نفس برای جلوگیری از رسیدن آنچه که او ‘شعله های نفرت و ناامنی’ خوانده، به کاخ سفید جلوگیری خواهد کرد.
وارن که یکی از منتقدین و مخالفان سرسخت ترامپ بشمار می رود تاکنون بارها اظهارات و رویکردهای او را در این رقابت ها مورد انتقاد قرار داده و بصراحت گفته است که پیروزی ترامپ در این انتخابات برای آمریکا فاجعه آمیز خواهد بود.
وی همچنین دریادداشتی در صفحه فیس بوک خود در ماه مارس نوشت که با گذشت هر روز ترامپ به تهدیدی بزرگ تر و زشت تر علیه منافع و امنیت کشورش تبدیل می شود و مردم آمریکا را فراخواند تا از هر حزب و مسلکی که هستند او را ترد کنند و جلو پیشروی او در عرصه رقابت های انتخاباتی را بگیرند.