استاد حوزه علمیه قم گفت: اهل تسنن به دلیل بصرت بالایی که دارند به عنوان بازوی مستحکم نظام جمهوری اسلامی ایران بشمار می آیند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله مهدی اوحدی روز پنجشنبه در بیست و پنجمین همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: مادامی که بصیرت و اخلاق در بین اهل تشیع و اهل سنت حاکم باشد هیچ قدرتی نمی تواند به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.
وی تصریح کرد: مردم اهل سنت سیستان و بلوچستان پرچمدار ولایت هستند و دست استکبار جهانی و دشمنانی را که بخواهد به این مرزو بوم تعدی و خدشه ای وارد کنند قطع خواهند کرد.
وی افزود: دشمنان اسلام می خواهند با ایجاد اختلافات مذهبی و قومی این استان را به عنوان حیاط خلوت استکبار جهانی تبدیل کنند.
وی خاطر نشان کرد: هر جا دشمن سخن از اختلاف میان اهل سنت و اهل تشیع می زند عالمان دینی با بصیرتی که دارند باید خودشان را از این گروه ها جدا و آنها را از جامعه اسلامی ترد کنند.
آیت الله اوحدی گفت: عالمان دینی وظیفه سنگینی در بصیرت افزایی مردم دارند و باید طوری عمل کنند که در پیشگاه خداوند متعال سربلند باشند.
وی بیان کرد: مسوولیت عالمان تشیع و تسنن این است که اسرائیل را به عنوان غده ی سرطانی به وجود آمده در میان جوامع اسلامی نابود کنند.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت نیز در این همایش گفت: برگزاری این گونه همایش ها توسط اهل سنت در راستای مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران است.
محمد صادق عرب نیا افزود: در حالی که در گوشه وکنار جهان نا امنی وجود دارد برگزاری چنین آیین باشکوهی نشان از اقتدار و امنیت کشور دارد.
وی بیان کرد: برگزاری این آیین در راستای وحدت بین شیعه و سنی گام اساسی برداشته است.
وی ادامه داد: وحدت بین مسلمانان بیشترین ضربه را به استکبار جهانی وارد می کند و آنها تلاش می کنند تا این وحدت را از بین ببرند.
وی خاطر نشان کرد: بر همه ما مسلمانان واجب شرعی است که در راستای وحدت گام برداریم و از ایجاد تفرقه بین مسلمانان جلوگیری کنیم.
دبیر بیست و پنجمین همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم اهل سنت زاهدان در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش ۱۹۳ نفر طلبه مرد و ۱۳۳ طلبه خواهر از حوزه علمیه دارالعلوم این شهرستان دانش آموخته شده و به رتبه مولوی و فاضله نایل آمدند.
مولوی عبدالغنی بدری اظهار داشت: همچنین ۴۳ حافظ قران کریم و ۱۲ قاری ممتاز حوزه علمیه دارالعلوم در این آیین تجلیل شدند.
وی تصریح کرد: این همایش علاوه بر جنبه های علمی خود به عنوان یک برنامه ی فرهنگی سبب بهره مندی مردم از رهنمودهای علما می شود.
وی ادامه داد: چنین گردهمای هایی در سیستان و بلوچستان می تواند محور وحدت در بین مسلمانان باشد.
دبیر بیست و پنجمین همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان گفت: مسوولان سیستان بلوچستان همیشه همکاری های لازم را در برگزاری این مراسم داشته اند که از آنها تقدیر می شود.
مولوی بدری بیان کرد: با توجه به گستردگی این مراسم علمای اهل تشیع و تسنن از سراسر کشور در این مراسم شرکت می کنند.
وی ادامه داد: معمولا ۱۰۰ هزار نفر در این آیین شرکت می کنند که ۴۰ هزار نفر آنان میهمان خارج از شهرستان زاهدان هستند.