معاون بین الملل موسسه تنظیم نشر آثار امام خمینی (ره) گفت: در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب، آثار امام راحل بالغ بر ۲۶ زبان اصلی دنیا ترجمه و در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایرنا، محمد رضا عبداللهی فرد روز پنجشنبه در غرفه این موسسه در نمایشگاه کتاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه از هر زبان تعداد ۳ تا ۱۵ عنوان اثر حضرت امام ترجمه و برای علاقمندان ارائه شده ، افزود: در این رابطه کتاب صحیفه حضرت امام (ره) به دو زبان عربی و انگلیسی و در ۱۲ جلد در نمایشگاه ترجمه و در معرض دید عموم قرار داده شده است.
وی اظهار کرد: تفسیر کتاب قرآن کریم و دیوان حضرت امام راحل به زبانهای عربی ، انگلیسی و ترکی استانبولی و از طرفی برای بستر سازی در زمینه حوزه رسانه نرم افزای ‘ای بوک ‘ کتاب الکترونیکی مرتبط با آثار رهبر کبیر انقلاب به زبانهای انگلیسی ، عربی و اردو توسط حوزه بین الملل موسسه طراحی و راه اندازی شده است.
عبداللهی فرد گفت: در این خصوص لوح فشرده برای ارائه به مخاطب خارجی و ارسال نسخه فیزیکی پیش بینی شده و سایت های غیر فارسی ،پورتال جامعه امام خمینی(ره) به زبان های انگلیسی و عربی و اردو فعالیت های خود را به نشانی www.ar.imam-khomeini.ir آغاز کرده است.
وی از حضور فعال این موسسه در نمایشگاه کتاب امسال و دوره های قبلی تهران و همچنین در عرصه های فرهنگی کشورهای هند ، آلمان و عرب زبان خبرداد.
معان بین الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اظهار کرد: انتشار سالنامه میلادی به زبانهای انگلیسی و عربی یکی دیگر از فعالیت های این موسسه برای اشاعه افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) است و در عین حال در این سالنامه کتابها و دیگر آثار امام (ره) در مجموعه مولتی مدیا و کلمات قصار حضرت امام وجود دارد.
وی گفت: تلاش شده آثار حضرت امام (ره) حتی در حوزه مخاطب شناسی ، از جمله طرح و رنگ و عنوان بندی مقالات برای تولید و ارائه آثار مکتوب به علاقمندان خارجی مورد توجه قرار گیرد.
عبداللهی فرد عنوان کرد: از دیگر فعالیت های بخش بین الملل موسسه تنظیم و نشر امام خمینی (ره) حمایت از تولید کنندگان و ناشران خارجی آثار حضرت امام است و از این رو چنانچه کشورهای مختلف حاضر به نشر آثار در کشورهای خود باشند این موسسه آمادگی دارد تا حمایت های مادی و معنوی خود را از این ناشران و نویسندگان با هدف ترویج افکار امام خمینی ارائه کند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.