وزیر خارجه عراق در واکنش به خروج آمریکا از برجام تأکید کرد که این اقدام نوعی حماقت بوده که منجر به بی اعتمادی همه کشورهای جهان به واشنگتن می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الاخباریه، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته ای گفت که این اقدام نوعی حماقت است و تأکید کرد که همه کشورهای جهان اعتماد خود را به آمریکا بعد از این اقدام از دست داده اند.

جعفری تأکید کرد که خروج آمریکا از توافق هسته ای باورپذیری واشنگتن را زیر سوال برده و افزود: کشورهای جهان به یگر کشورها بر اساس میزان تعهد آنها به توافق هایشان احترام می گذارند.

وزیر خارجه عراق گفت: چه معنایی دارد که در یک شبانه روز توافقی را که جاری است و جهان شاهد رسیدن به آن بوده را با یک امضا تغییر داده و از آن خارج می شود؟ همه دنیا در توافق هسته ای ایران شریک بوده و از ایجاد آن خوشحال بوده است و خروج از آن نوعی حماقت است که رئیس جمهور آمریکا که نماینده بزرگترین کشور جهان است، مرتکب آن شده و این گونه رفتار می کند.

وی دلایل آمریکا برای خروج از برجام را ضعیف و غیر واقعی توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد که در این اقدام تجدید نظر شود و افزود که نتایج خروج از توافق هسته ای می تواند برای عراق و منطقه خطرناک باشد.