رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: وظیفه ستادهای نماز جمعه اجرای منویات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری جهت ارتقاء اثربخشی این اجتماع بزرگ الهی- سیاسی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آئین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید ستاد نمازجمعه تهران، صبح امروز(جمعه) با حضور خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جمعی از مسئولان در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسمم حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه طی سخنانی با اشاره به دعای حضرت ابراهیم علیه السلام در قرآن کریم، خادمان نمازجمعه را از مصادیق ذریه آن نبی مکرم دانست و گفت: شما بزرگواران که با نهایت اخلاص برای اقامه نماز مجاهدت می کنید، مشمول دعای حضرت ابراهیم (ع) هستید.

وی با اشاره به ابعاد خلوص نیت و همراهی مشفقانه افزون بر ۳۹ هزار نفر اعضای مردمی ستادهای نمازجمعه سراسر کشور، اظهار داشت: ما شاهدیم که همواره جمع کثیری از عناصر خدوم، خوش نام و ولایی با اعتقاد به آرمانهای انقلاب اسلامی، این نهاد مقدس را در برپایی شکوهمند نمازجمعه یاری می رسانند و بدون کمترین چشمداشتی، قلب فرهنگی شهرها را شکل می دهند.

حجت‌الاسلام تقوی به تبیین اهم وظایف ستادهای نمازجمعه در قبال مردم انقلابی و شهیدپرور پرداخت و تصریح کرد: همه خدمتگزاران به نمازجمعه باید همچون همیشه، بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و ارشادات معظم له را در پیشبرد اهداف والای مکتبی نهاد امامت جمعه به کار بندند و با تکیه بر سرمایه عظیم حضور میلیونی امت حزب الله و خداجو، منویات امام راحل (ره) و رهبری عالیقدر را درخصوص ارتقاء اثربخشی این اجتماع بزرگ الهی – سیاسی، اجرایی کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، اخلاص را از ویژگی های بارز خادمین نمازجمعه در سطوح مختلف عنوان داشت و تاکید کرد: بنده به ایمان جوشان و اخلاص کم نظیر شما خوبان که از دل و جان برای اعتلای فرهنگ دینی و انقلابی جهاد می کنید، همواره غبطه می خورم و به عنوان فردی که پانزده سال است بنابر عنایت مقام معظم رهبری، خادم نمازجمعه هستم، در برابر وظیفه مداری و حق طلبی‌تان، ابراز خضوع و فروتنی می کنم.

وی با قدردانی از خدمات شایسته حجت‌الاسلام سیدیدالله شیرمردی رئیس سابق ستاد نمازجمعه تهران، خاطرنشان کرد: آقای شیرمردی از چهره های ولایی و پرتلاشند و آثار بسیار خوبی از خود در این ستاد به یادگار نهاده است که ان شاء الله مساعی ایشان مورد قبول و رضایت حضرت ولی عصر (عج) و رهبر فرزانه مان واقع شده باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه همچنین به سوابق انقلابی رئیس جدید ستاد نمازجمعه تهران اشاره کرد و گفت: آقای پیشنمازی که اکنون در این سمت معارفه می شوند، به خانواده ای مومن و روحانی تعلق دارند و خود ایشان هم متصف به صفات نیکوی اخلاقی می باشند و کارنامه مسئولیت هایی که تاکنون بر عهده داشتند نیز نشانگر روحیه ولایی و مدیریت توانمند اوست که امیدواریم با همدلی و مساعدت اعضای ستاد نمازجمعه تهران و تداوم همراهی مسئولان، این برادرمان بتوانند برای تحقق برپایی نمازجمعه ای موفق و الگو در تهران، بیش از پیش موفق باشند.

بنا بر این گزارش در این مراسم حجت الاسلام سیدیدالله شیرمردی و سیدباقر پیشنمازی مسئولان سابق و جدید ستاد برگزاری نمازجمعه تهران طی سخنانی، به ارائه گزارش از اقدامات و برنامه های خود پرداختند.